خانه / دنیای خودرو / فاو بسترن B30 گروه بهمن چند ستاره ایمنی دارد؟
کاکوفایل

فاو بسترن B30 گروه بهمن چند ستاره ایمنی دارد؟

فاو بسترن B30 گروه بهمن چند ستاره ایمنی دارد؟
این روزها مسئله ایمنی به عنوان یکی از اصلی ترین شاخصه های خرید خودرو شناخته می شود و در حال حاضر مشتریان زیادی در بحث خودروهای صفر کیلومتر و جدید به این نکته توجه می کنند.

برای همین شرکت های خودرویی در بحث تبلیغات مانورهای زیادی را در خصوص ایمنی خودروها در نظر می گیرند. امروز وقتی یک خودرو جدید به بازار ایران معرفی می شود، در روزهای اول به بحث ایمنی آن پرداخت می شود. ولی در بسیاری از مواقع، برخی اشتباه های فنی برای اطلاع رسانی و تبلیغات در بحث ایمنی رخ می دهد. بسیاری از شرکت ها بیشترین امتیاز موسسه های بررسی ایمنی را برای خودروهای خود اعلام می کنند، ولی جالب است بدانید که موسسه های بررسی ایمنی خودرو مانند CNCAP و Euro Ncap در برخی موارد نام بسیاری از خودروها را در لیست ایمنی خود ندارند. به عنوان مثال هنوز گزارش دقیقی در خصوص تست تصادف فاو بسترن B30 گروه بهمن اعلام نشده و اکثر اطلاعات منتشر شده بر مبنا گزارش های فنی و مهندسی کمپانی FAW تهیه شده است. نکته جالبتر این است که گروه بهمن ایمنی B30 را ۵ ستاره CNCAP اعلام کرده و در اصل خودروها با سطح اولیه ایمنی رسمی FAW به بازار کشور عرضه می کند. بسترن B30 که کمپانی فاو ۵ ستاره ایمنی را برای آن دریافت کرده است، به شش کیسه هوا مجهز بوده که در تست تصادف جانبی و ستون B امتیاز قابل قبول را دریافت کرده است. بدیهی است که نسخه دو ایربگ B30 بازار ایران، نمی تواند امتیاز کامل را در تست جانبی و ستون B دریافت کند و در این بخش تنها ایمنی اتاق و سبک طراحی کِیج را به دست می آورد. برای همین بسیاری از کارشناسان بازار و صنعت خودرو کشور معتقد هستند که خودروهای دو ایربگ مانند فاو بسترن B30 هیچگاه نمی توانند امتیاز ایمنی کامل را به دست بیاورند و طبق گزارش موسسه های ایمنی دیگر، خودروهای دو ایربگ در بهترین جالت سه یا چهار ستاره ایمنی را در اختیار دارند. در برخی از بررسی های اروپایی، خودروهای ۶ ایربگ ۱۰ نقطه ای که ۵ ستاره ایمنی را دریافت کرده اند، در تست نسخه پایه دو ایربگ، تنها دو ستاره ایمنی را دریافت کرده اند.
لازم به ذکر است، چند سالی است که کمپانی های خودروساز با تیراژ بالا، مراکز تست تصادف را در کارخانه های خود تاسیس کرده اند و استانداردهای رسمی را برای انجام تست رعایت می کنند. برای همین اکثر تست های ایمنی در کارخانه خودروساز انجام می شود و مدتی بعد توسط سازمان تاییده ایمنی منتشر می شود. برای همین بدیهی است که اطلاعات رسمی تست ها می تواند زودتر از سایت هایی چون CNCAP و EURO NCAP، توسط شرکت های سازنده خودرو منتشر شود.
همچنین باید گفت که سطح ایمنی B30 تا حد زیادی مشابه به خودروهای رقیب در بازار ایران است و در برخی موارد از آن ها عقب تر و یا جلوتر است. مسئله اصلی این است که ۵ ستاره ایمنی B30 برای نسخه Safety Package اعلام شده و این مدل در بهمن موتور مونتاژ نمی شود. فاو بسترن B30 در بازار ایران با امکانات اولیه ایمنی بازار چین تولید می شود و بدیهی است که فاقد پنج ستاره ایمنی خواهد بود.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *