خانه / تکنولوژی / عینک واقعیت مجازی هوآوی بین ۱ تا ۲ سال دیگر رسما عرضه می شود
کاکوفایل

عینک واقعیت مجازی هوآوی بین ۱ تا ۲ سال دیگر رسما عرضه می شود

عینک واقعیت مجازی یکی گجت های است که پس از ۲۰۲۰ خیلی بیشتر از این روزها درباره آن ها خواهیم شنید. داستان عینک واقعیت افزوده یا همان عینک AR با گوگل گلس آغاز ولی با لغو شدن آن پایان نیافت. تقریبا همه شرکت ها در تکاپوی تصاحب این آینده هستند و تا کنون اپل و اینتل بیشترین سر و صدای تجاری را پیرامون آن داشته اند. اینتل با یک نمونه پیش تولید و اپل با شایعات اما هوآوی حالا با یک خبر رسمی وارد گود می شود! طبق اظهار نظر مدیر عامل این شرکت چینی، عینک واقعیت مجازی هوآوی بین ۱ تا ۲ سال دیگر رسما عرضه می شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

پیش از ادامه باید تاکید کنم که تصویر اصلی مطلب تزئینی است. بسیار خوب، ما در ترنجی خواندیم که عینک اپل (Apple Glasses) که مبتنی بر واقعیت مجازی (AR) است تا سال ۲۰۲۰ عرضه می شود و باید منتظر اخبار هیجان انگیزی در آن بازه بود. طبق پیش بینی موسسه IDC امسال ۰.۲ میلیون و سال ۲۰۲۲ حدود ۲۲ میلیون (دقیقا ۲۱.۵۶ میلیون) به فروش برسد. هوآوی که این روزها در تلاش برای پس زدن سامسونگ از سر راه خود برای تصاحب عنوان پرفروش ترین برند موبایل هوشمند است، قطعا نگاهی قوی به چنین بازار پر پتانسیلی دارد.

مدیر عامل هوآوی آقای Richard Yu در مصاحبه خود با شبکه CNBC امریکا درباره این شرکت برای عینک واقعیت افزوده (AR) صحبت کرده است. بخشی از صحبت او را می توانید پایین تر بخوانید:

با این واقعیت افزوده، شما می توانید عینک های واقعیت افزوده داشته باشید که با موبایل شما کار می کند، شاید شما در فضای بیشتر چیزهای بیشتر ببینید. در ابتدا شاید چیز خاصی به نظر شما نباشد اما به مرور زمان ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد. من فکر می کنم تا یک یا دو سال دیگر این صنعت به صورت تجاری ارایه می شود، حتی هوآوی شاید. ما دستگاهی به تجربه کاربری بهتری ارایه خواهیم کرد.

به این صورت باید بیشتر به AR یا همان واقعیت افزوده فکر کنیم ولی اینکه این عینک ها همچنان وابسته موبایل باشند خود به هزینه زیاد و دردسرهای دو دستگاهه بودن منجر می شود که جالب نیست، شاید ۵G بتواند این وابستگی محدوده نزدیک بلوتوث طور را کمتر کند. نظر شما چیست؟ فکر می کنید فاتح آینده عینک های واقعیت افزوده چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *