خانه / تکنولوژی / شنیده شدن صدای مزاحم در زمان برقراری تماس با آیفون ۸ پلاس!
کاکوفایل

شنیده شدن صدای مزاحم در زمان برقراری تماس با آیفون ۸ پلاس!

خریداران آیفون ۸ پلاس ادعا می‌کنند، زمانی که با آن‌ها تماس گرفته می‌شود و یا خودشان تماس می‌گیرند، در زمان مکالمه، صدای مزاحمی گوش آن‌ها را آزار می‌دهد! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا این مورد را بررسی کنیم.

در روز جمعه، یکی از اعضای انجمن MacRumors بحثی را در مورد شنیده شدن صدایی مزاحم در زمان مکالمه با گوشی آیفون ۸ پلاس خود مطرح کرد. از آن به بعد تعدادی از کاربران آیفون ۸ پلاس در ایالات متحده، استرالیا و اروپا در این مورد ابراز نظر کردند و گفتند که آن‌ها نیز با این مشکل مواجه هستند.

این نویز و سروصداها را می‌توانید از اسپیکر آیفون ۸ پلاس، تنها در زمانی که با شما تماس گرفته می‌شود و یا خودتان با کسی تماس می‌گیرید، بشنوید. اما زمانی که از هدفون برای برقراری تماس استفاده می‌کنید این اتفاق صورت نمی‌گیرد و چنین صداهایی شنیده نمی‌شود و این موضوع نشان دهنده‌ی این است که احتمالا یک سخت‌افزار مربوط به گوشی یا بلندگو ایراد دارد.

اگر این مشکل سخت‌افزاری باشد، باید هر موقع که از اسپیکر این گوشی استفاده می‌کنید همین صدای مزاحم شنیده شود. پس از بررسی متوجه شدیم که این مشکل به اپراتورهای شبکه نیز ارتباطی ندارد، زیرا در زمان استفاده از Face Time نیز این صداها شنیده می‌شد. از یک طرف می‌توان گفت که شاید این موضوع یک مشکل نرم‌افزاری باشد!.

این صدای مزاحم حتی در زمانی که گوشی متصل به وای فای، شبکه‌ی ۴G VoLTE و امکان حذف صدای مزاحم گوشی روشن بود نیز شنیده می‌شد. تیم پشتیبانی اپل از این موضوع آگاه شدند و از کاربران خواستند تا برای رفع این مسئله گوشی‌های خود را یک‌بار به تنظیمات کارخانه برگردانده و از سیستم پشتیبان‌گیری آیکلود استفاده کنند تا تنظیمات گوشی خود را ذخیره نمایند. با این حال برخی از کاربران هنوز هم پس از بازگردانی به حالت کارخانه نیز مشکل دارند.

برخی از کاربران پس از مشاهده‌ی این مشکل، آیفون ۸ پلاس خود را تعویض کردند ولی در گوشی تعویضی نیز همین مشکل را دوباره مشاهده نمودند!. شرکت کوپرتینو از این موضوع آگاه بوده و گزارش نموده که در زمینه‌ی اصلاح این مسئله در حال فعالیت می‌باشد. اگر این مسئله نرم‌افزاری باشد، احتمالا مشکل با یک بروزرسانی در آینده برطرف خواهد شد.

 

به نظر شما دلیل این صدای مزاحم چه چیزی می‌تواند باشد؟ نرم‌افزاریست یا سخت‌افزاری؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *