خانه / دنیای خودرو / شرکت پژو در سال ۲۰۲۵ تمامی محصولات خود را برقی می‌کند!
کاکوفایل

شرکت پژو در سال ۲۰۲۵ تمامی محصولات خود را برقی می‌کند!

کارلوس تاوارس مدیرعامل گروه PSA است، این کمپانی مالک شرکت‌های پژو، سیتروئن، DS، اوپل و واکسهال محسوب می‌‌شود. تاوارس از برنامه شرکت‌های تحت مدیریت خود برای تولید نسخه‌های برقی محصولات و همچنین ورود به بازار ایالات متحده آمریکا خبر می‌دهد.

تولید خودروهای برقی

کارلوس تاوارس در حاشیه نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ با رسانه‌ها به مصاحبه پرداخت. او اعلام کرد که شرکت‌های تحت مدیریت وی در سال ۲۰۲۵ حداقل یک نسخه کاملا برقی یا نیمه برقی از تمامی خودروهای تولیدی خود را روانه بازار می‌کنند.

با یک حساب ساده به ۴۰ خودرو می‌رسیم. بنابراین ۵ برند تحت مدیریت PSA Group در سال ۲۰۲۵، ۴۰ خودرو برقی را معرفی و به بازار عرضه خواهند کرد.

گروه PSA در گذشته اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۲۴ تمامی محصولات تولیدی اوپل و واکسهال را برقی خواهد کرد و همچنین تا سال ۲۰۲۳ خودروهای اصلی باقی برندهای تحت مدیریتش را نیز در نسخه برقی روانه بازار می‌کند.

علاوه بر شرکت PSA، برخی دیگر از شرکت‌های تولیدکننده خودرو نیز در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۸ از برنامه خود برای الکتریکی کردن محصولاتشان پرده برداشتند. کمپانی فورد سرمایه‌گذاری خود در این بخش را بیش از دو برابر افزایش داده و برای الکتریکی کردن دستگاه‌های تولیدی خود بودجه‌ای برابر با ۱۱ میلیارد دلار در نظر گرفته است. شرکت اینفینیتی نیز تا سال ۲۰۲۱ تولید خودروهای هیبریدی خود را توسعه خواهد داد.

فروش خودروهای تولیدی در آمریکا

تاوارس خبر از توسعه خودروهایی برای ورود به بازار آمریکا داد. PSA طی خرید شرکت اوپل از جنرال موتورز، مهندسان آمریکایی آن را نیز به استخدام خود درآورد. این مهندسان در اروپا مشغول توسعه اتومبیلی مخصوصا آمریکا هستند. این شرکت برای ورود به بازار ایالات متحده آمریکا برنامه‌ای ۱۰ ساله دارد.

برنامه ۱۰ ساله شرکت PSA در دو فاز اجرا می‌شود و در سال ۲۰۲۶ شاهد عرضه محصولات این شرکت با روشی جدید در آمریکا خواهیم بود. تاوارس در رابطه با این موضوع که خودروی تولیدی از کدام برند تحت مدیریت PSA خواهد بود، اظهار نظری نکرد. شاید شاهد ورود شرکت پژو به بازار آمریکا باشیم.

نوشته شرکت پژو در سال ۲۰۲۵ تمامی محصولات خود را برقی می‌کند! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *