خانه / دنیای خودرو / شرکت تسلا در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲ میلیارد دلار ضرر کرده است!
کاکوفایل

شرکت تسلا در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲ میلیارد دلار ضرر کرده است!

شرکت تسلا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ تنها موفق به تولید ۲۴۰۰ خودرو مدل ۳ شده است که البته این موضوع باعث تعجب ما نمی‌شود. مدیر عامل این شرکت یعنی ایلان ماسک در گذشته اعلام کرده بود که شرکت تحت مدیریت وی در ماه نزدیک به ۲۰ هزار خودرو مدل ۳ تولید خواهد کرد که چنین اتفاقی رخ نداد. ایجاد وقفه در تولید این اتومبیل ضربات شدیدی به شرکت تسلا وارد  کرده است.

تسلا به تازگی گزارش مالی مربوط به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده که خبر از درآمد ۳.۲۹ میلیارد این شرکت می‌دهد. با وجود افزایش ۱ میلیاردی درآمد این شرکت نسبت به سال گذشته ولی تسلا در این بازه زمانی ۶۷۵.۴ میلیون دلار ضرر کرده است. دلیل این ضرر مربوط به ساخت کارخانه‌های جدید، افزایش قابلیت‌های تولید و توسعه محصولات جدید است.

این شرکت خودروسازی در مجموع در سال ۲۰۱۷ ضرری برابر با ۱.۹۶ میلیارد دلار را متحمل شده است. در نامه‌ای که این شرکت برای سرمایه‌گذاران ارسال نموده به این موضوع اشاره کرده که تا پایان سه ماهه اولیه سال ۲۰۱۸، تسلا ۲۵۰۰ خودرو مدل ۳ را به صورت هفتگی تولید می‌کند و در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ این میزان تولید را به ۵۰۰۰ دستگاه در هفته افزایش می‌دهد. در حالی‌که هدف تسلا تولید ۵۰۰۰ مدل ۳ در هفته است ولی درنظر دارد ظرفیت تولید را به ۱۰۰۰۰ خودرو در هفته افزایش دهد.

در حالی‌که شرکت تسلا به سرمایه‌گذاران خود اعلام کرده که سال ۲۰۱۸ برای این شرکت سال خوبی خواهد بود ولی دلیل کاهش تولید مدل ۳ و نحوه رفع این مشکل توسط تسلا مشخص نشده است. با پایان سه ماهه اول ۲۰۱۸، این شرکت باید گزارش جدید خود را منتشر کند که توسط آن می‌توان به میزان تولید خودرو مدل ۳ به صورت هفتگی پی برد.

نوشته شرکت تسلا در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲ میلیارد دلار ضرر کرده است! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *