خانه / تکنولوژی / شبکه ۶G با پهنای باند ۱ ترابیت بر ثانیه خواهد آمد؛ چینی‌ها پیشگام نسل جدید ارتباطات!
کاکوفایل

شبکه ۶G با پهنای باند ۱ ترابیت بر ثانیه خواهد آمد؛ چینی‌ها پیشگام نسل جدید ارتباطات!

BTS-antenna-secure-distance-03 شبکه 6G با پهنای باند 1 ترابیت بر ثانیه خواهد آمد؛ چینی‌ها پیشگام نسل جدید ارتباطات!

در حالی که کمپانی‌های بزرگ و شرکت‌های مخابراتی سراسر جهان خود را برای ورود شبکه ۵G در سال آینده آماده می‌کنند، چینی‌ها برای طراحی و توسعه شبکه ۶G برنامه‌ریزی کردند. اگرچه هنوز هیچ چیزی درباره این نسل از شبکه‌های تلفن همراه نمی‌دانیم، اما یک سری حدس‌ها و پیس‌بینی‌ها از همین حالا به میان آمده است. دعوت می‌کنیم تا پایان همراه آی‌تی‌رسان باشید.

BTS-antenna-secure-distance-04 شبکه 6G با پهنای باند 1 ترابیت بر ثانیه خواهد آمد؛ چینی‌ها پیشگام نسل جدید ارتباطات!

سو ژین (Su Xin)، رئیس گروه کاری IMT-2020 از وزارت صنایع و فناوری چین می‌گوید: «تحقیقات اولیه بر روی شبکه ۶G آغاز شده و کار تحقیق و توسعه رسمی آن از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. انتظار داریم این نسل از شبکه ارتباطی در سال ۲۰۳۰ میلادی رسما تجاری شود.» شرکت EE قصد دارد یک روتر خانگی را عرضه کند که به جای روش‌های مرسوم، بر پایه شبکه ۵G فعالیت می‌کند. پیش‌بینی می‌شود به واسطه سرعت بالای شبکه ۵G، سرعت این مودم چیزی بین ۱ تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه باشد.

مطابق گفته‌های Securities Times، هدف اولیه در شبکه ۶G، رسیدن به سرعتی تا ۱ ترابایت بر ثانیه است. در حالی که چنین ارقامی از سرعت اینترنت این روزها حتی در مخیله برخی‌ها نیز نمی‌گنجد، هنوز مشخص نیست که چه نوع فرمت‌های رسانه‌ای در آینده وجود خواهد داشت و این‌که این فرمت‌ها در بحث سایز فایل‌هایشان تا چه اندازه بزرگ خواهند بود. هم‌چنین سو ژین ادعا می‌کند شبکه ۶G می‌تواند کره زمین و اطراف آن، حتی فضا را نیز تحت پوشش خود قرار دهد.

در واقع هدف از این سطح پوشش، دستیابی به امکان انتقال اطلاعات از همه جای زمین و از هر دستگاهی به دستگاه دیگر برای پخش سیگنال‌های تلفن همراه با استفاده از ماهواره‌ها است. البته هنوز مشخص نیست که این ایده به طور واقعی و عملی در نمونه نهایی وجود خواهد داشت یا خیر، اما این امر به دلیل لزوم فرستادن ماهواره‌های جدید به مدارهای اطراف زمین، می‌تواند منجر به تحمیل هزینه‌های اضافی حتی به کاربران شود. هفته گذشته IDC گزارش داد که زیرساخت‌های شبکه ۵G در سال ۲۰۲۲ می‌تواند به تنهایی درآمدی تا ۲۶ میلیارد دلار ایجاد کند. با توجه به این رقم‌های سرسام‌آور، شرکت‌هایی مانند نوکیا، سامسونگ و اریکسون می‌توانند در دهه آینده بر روی شبکه ۶G سرمایه‌گذاری‌های سنگینی انجام دهند.

نوشته شبکه ۶G با پهنای باند ۱ ترابیت بر ثانیه خواهد آمد؛ چینی‌ها پیشگام نسل جدید ارتباطات! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *