خانه / تکنولوژی / سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی هوآوی میت ۲۰ پرو (Mate 20 Pro) به راحتی فریب می خورد
کاکوفایل

سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی هوآوی میت ۲۰ پرو (Mate 20 Pro) به راحتی فریب می خورد

هوآوی در میت ۲۰ پرو (Mate 20 Pro) از حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر و سیستم تشخیص چهره برای احراز هویت کاربر استفاده کرده است. امنیت بحث مهمی است و خیلی از کاربران دوست دارند بدانند تا چه اندازه می توانند به سیستم های جدید اعتماد کنند؟ اگر این پرسش را در حال حاضر درباره سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی هوآوی میت ۲۰ پرو (Mate 20 Pro) دارید باید بگوییم این سیستم به راحتی فریب می خورد. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی هوآوی میت ۲۰ پرو

سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی هوآوی میت ۲۰ پرو

شاید با خواندن تیتر این مطلب به بعد فریب خوردن های Face ID آیفون X بیفتید اما باید بگوییم اینجا داستان متفاوتی وجود دارد. سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی همانند خیلی از سیستم های احراز هویت نقاط ضعفی دارد اما در مقیاس بسیار ناچیز و با شرایط دشوار. سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی هوآوی میت ۲۰ پرو (Mate 20 Pro) اما خیلی ساده تر از مواردی مانند ساختن ماسک یا افراد دوقلو فریب می خورد، ویدیو زیر را ببینید:

در این ویدئو دو شخص که فقط چهره آنها مقداری شبیه به همدیگر است، می‌توانند قفل تشخیص چهره ۳ بعدی هوآوی میت ۲۰ پرو را باز کنند، حتی با وجود بودن و نبودن عینک!

Huawei Mate 20 pro 3D Face Unlock

Huawei Mate 20 pro 3D Face Unlock – toranji

گفته می‌شود که هوآوی وعده ارائه ی آپدیت نرم افزاری برای برطرف کردن این مشکل را داده است، اما پرسش اینجاست که آیا این واقعا یک ایراد نرم افزاری است؟ برای پاسخ به این پرسش باید صبر کنیم تا آپدیت هوهوآ برای سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی هواوی میت ۲۰ پرو ارائه شود و دوباره بررسی انجام شوند. در حال حاضر نظر شما درباره این موضوع چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *