خانه / تکنولوژی / سونی در حال توسعه هوش مصنوعی دوربین (AI Camera) برای اکسپریاهای آینده است
کاکوفایل

سونی در حال توسعه هوش مصنوعی دوربین (AI Camera) برای اکسپریاهای آینده است

این روزها موبایل ها آنقدر شبیه به هم و غیر قابل تشخیص هستند که اگر چند سال پیش همه موبایل ها از نگاه خارج از این صنعت همه یکسان بودند حالا این دستگاه ها برای افراد داخل این صنعت خیلی سخت قابل تمایز هستند! به خصوص با کم شدن حاشیه ها و البته الهام های سنگین در حد کپی (!) برخی برندها سبب شده که کاربران برای تمایز دادن بیشتر به سمت فاکتورهای دیگری بروند. از آن جا که موبایل ها ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است وقتی سخت افزارها خیلی شبیه بهم شوند باید در نرم افزار تمایز یافت و گویا سونی تلاش می کند که به این سمت پیش برود. امروز خبر می رسد که سونی در حال توسعه هوش مصنوعی دوربین (AI Camera) برای اکسپریاهای آینده است اما به نظر ما این ایجاد تمایز نیست بلکه همسو شدن با جریان به شمار می رود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

در پاسخ به پرسشی که کاربرها از تیم توسعه دوربین دوگانه سلفی اکسپریا ایکس ای ۲ اولترا (Xperia XA 2 Ultra) درباره آن چیزی که در آینده روی آن کار خواهند کرد، پرسیده بودند، عنوان شده چیز زیادی نمی توانند بگویند اما هوش مصنوعی برای دوربین سلفی در راه است. آن ها در حال توسعه نسل بعدی تجربه کاربری دوربین هستند!

خب اساسا این موضوع زیادی را تایید نمی کند اما مشخصا این چیزی است که اصلا اضافه شدنش به موبایل های آینده جای چک و چونه یا حدس و گمان ندارد، “باید” اضافه شود و می شود چون در حال حاضر خیلی از چینی ها این فناوری را حتی به میان رده های خود اضافه کرده اند. درست است که این عبارت AI Camera از درجه “ترند” به درجه “خز” تنزل پیدا کرده و خیلی از این شرکت های چینی تلاش می کنند با سوار شدن روی این موج محصولات خود را خیلی پیشرو نشان بدهند اما به هر حال این ترندی است در حال گسترش و در حالی که هنوز اکسپریا ایکس ای ۲ اولترا (Xperia XA 2 Ultra) حدودا ۵ ماه پس از معرفی هنوز به صورت گسترده در بازارهای جهانی ارایه نشده است و به بازار کشور ما هم نرسیده است، باید صبر کرد و دید که این فناوری چه زمانی در چه مدلی ارایه خواهد شد و آن مدل چه زمانی بدست کاربر خواهد رسید و آن زمان چه فناوری های جدیدتری در بازار وجود دارد!

شما چطور فکر می کنید؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *