خانه / دنیای خودرو / سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون
کاکوفایل

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

وب‌سایت Caranddriver فهرستی از سریع‌ترین خودروهای قرن بیست و یکم منتشر کرده است که مدل‌های قدرتمندی از پورشه، نظیر ۹۱۸ اسپایدر و ۹۱۱ توربو در آن به چشم می‌خورند.
ما در دوران طلایی سرعت زندگی می‌کنیم؛ بیش‌تر خودروهای تولیدی جهان زمان‌ صفر تا صد کیلومتر بسیار پایینی دارند و تصور این موضوع بسیار سخت خواهد بود که خودرویی بتواند کمتر از دو ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. با این حال علاقه‌مندان سرعت همیشه منتظر هستند تا خودروی جدیدی تولید شود که بتواند این رکورد را در عصر فناوری بشکند و عنوان سریع‌ترین خودروی قرن را به خود اختصاص دهد.
به گزارش زومیت وب‌سایت کار اند درایور لیستی از سریع‌ترین خودروهایی تولید شده از سال ۲۰۰۰ تا کنون منتشر کرده که عامل رده‌بندی زمان رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت از حالت توقف خواهد بود. هر روز خودروهای زیادی تولید می‌شوند و یکی از مواردی که در این خودروها اندازه‌گیری می‌شود زمان صفر تا صد کیلومتر بر ساعت است. در لیست زیر ۱۵ خودروی برتر بررسی می‌شوند که البته بیشتر این خودروها مدل‌های مختلفی از یک خودروی خاص هستند. با زومیت همراه باشید.
۱ . پورشه ۹۱۸ اسپایدر ۲۰۱۵

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد: ۲.۲ ثانیه
اوت ۲۰۱۴
در حال حاضر ما با تولید خودروهای سریع به وجد می‌آییم؛ اما باید به یاد داشته باشیم که سریع‌تر از پورشه ۹۱۸ تاکنون تولید نشده است. در سال ۲۰۰۸ سریع‌ترین خودروی تولیدی که تا به حال آزمایش شده بود، بوگاتی ویرون ۱۶.۴ نام داشت. غول بوگاتی قادر بود در عرض ۲.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و یک چهارم مایل (۲۰۰ متر) را در زمان ۱۰.۱ ثانیه طی کند. پورشه ۹۱۸ توانست این خودروی میلیون دلاری را با زمان صفر تا صد ۲.۲ ثانیه و ۲۰۰ متر در ۹.۸ ثانیه شکست دهد. شاید بپرسید ۰.۳ ثانیه خیلی مدت زمان زیادی نیست؛ اما همین زمان کم هم نشان‌دهنده دستاورد بسیار بزرگی برای پورشه ۹۱۸ اسپایدر بود که توانست این رکورد را جابه‌جا کند.
۲. بوگاتی ویرون ۲۰۰۸

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد: ۲.۵ ثانیه
دسامبر ۲۰۰۸
بوگاتی ویرون یکی از گران‌قیمت‌ترین خودروهای تاریخ است که بسیاری در ابتدا آن را بی‌رقیب می‌دانستند. خودروی یک میلیون دلاری فرانسوی از زمان تولید رکورد‌های بسیاری از خود برجای گذاشت که این ابرخودروی اسپرت را در نوع خود استثنایی کرده بود. پیشرانه ۱۶ سیلندر و ۸ لیتری این خودرو قادر بود ۱۰۰۱ اسب بخار قدرت و ۱۲۵۰ نیوتن‌ متر گشتاور تولید کند که بوگاتی ویرون را در زمینه تمامی رکورد‌های شتاب و سرعت دست‌نیافتنی می‌کرد. البته رکورد زمان صفر تا ۱۰۰ این سوپراسپرت با آمدن پورشه ۹۱۸ اسپایدر جابه‌جا شد؛ ولی چیزی از ارزش‌های بوگاتی کم نمی‌کند.
۳ . پورشه ۹۱۱ توربو S مدل ۲۰۱۴

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۵ ثانیه
مارس ۲۰۱۵
مدل پایه پورشه ۹۱۱ بسیار چابک و فرز با ریتمی سریع بود و بعدها با تقویت پیشرانه، قدرتمندتر شد. پیشرانه ۶ سیلندر به‌تنهایی قدرت زیادی تولید می‌کند؛ ولی وقتی با تقویت توربو همراه شود قادر است رکوردهای شتاب و سرعت را به‌‌راحتی بشکند.
۴ . لامبورگینی هوراکان LP610-4 مدل ۲۰۱۵

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۵ ثانیه
سپتامبر ۲۰۱۴
ممکن است نام پیست آسفالت ۱۲.۵ کیلومتری ناردو رینگ (Nardò Ring) را تا به حال شنیده باشید؛ جایی که در آن خودروسازان معروف جهان خودروهای سریع خود را در آن آزمایش می‌کنند. پیست اختصاصی پورشه در جنوب ایتالیا، در حقیقت یک اتوبان دایره‌ای بدون ترافیک است که می‌توان سریع‌ترین خودروهای دنیا را در آن بدون دغدغه آزمایش کرد. یکی از مکان‌هایی که می‌توان با خیال راحت خودروی لامبورگینی هوراکان مجهز به پیشرانه ۱۰ سیلندر را با حداکثر سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت آزمایش کرد. آیرودینامیک بسیار عالی و غرش پیشرانه قدرتمند لامبورگینی هوراکان عامل رسیدن به این سرعت عالی است و به لطف همین پیشرانه، توانست به زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۲.۵ ثانیه برسد.
۵. پورشه ۹۱۱ توربو S مدل ۲۰۱۴

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۶ ثانیه
مه ۲۰۱۴
تا به حال نگاهی به زیر کاپوت خودروهای اسپرت انداخته‌اید که ببینید از چه جعبه‌دنده و سیستم انتقال قدرتی استفاده می‌کند؟ پورشه ۹۱۱ توربو S مجهز به سیستم دو کلاچه اتوماتیک است و به لطف پیشرانه قدرتمند بهبودیافته، توانست جایگاه مناسب خود را در میان خودروهای هم‌طراز پیدا کند.
۶.پورشه ۹۱۱ توربو S مدل ۲۰۱۷

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۶ ثانیه
جولای ۲۰۱۶
خیلی از خودروهای اسپرت با امکانات آیرودینامیک و تجهیزات مسابقه‌ای پیشرفته عرضه می‌شوند؛ اما این پورشه مانند یک کوپه معمولی و بدون امکانات مسابقه‌ای، ساختار بدنه و دیفیوزر عقب تولید شده است و تنها تفاوت آن شاید بهینه‌سازی پیشرانه توربو باشد. شاید خسته‌کننده به نظر بیاید؛ ولی وقتی بتوان به زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۲.۶ ثانیه دست یافت، شاید باورتان بشود که این پورشه واقعا ژن قدرتمندی دارد.
۷. پورشه ۹۱۱ توربو S کابریولت مدل ۲۰۱۷

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۶ ثانیه
ژوئن ۲۰۱۷
دو مدل پورشه ۹۱۱ توربو S کابریولت توسط تیم کار اند درایور در جنوب کالیفرنیا بررسی شد که ثابت می‌کند این خودروی روباز سریع‌ترین کانورتیبل چهار صندلی است که تاکنون آزمایش شده.
۸. پورشه ۹۱۱ توربو مدل ۲۰۱۷

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۶ ثانیه
فوریه ۲۰۱۷
در مورد خودرویی که بتواند در زمان ۲.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد، چه نظری دارید؟ خودروی سریعی است و همین سرعت واقع زیبا است. قدرت ۵۴۰ اسب بخار و گشتاور ۷۱۰ نیوتن متر چیز کمی نیست؛ به‌خصوص وقتی که گفته شود پورشه ۹۱۱ توربو توانست مسافت ۲۰۰ متر را در زمان ۱۰.۶ ثانیه و با سرعتی معادل ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت طی کند. البته شاید قرار گرفتن پیشرانه توربوی دوقلو در عقب خودرو کمی از زیبایی آن بکاهد؛ اما به هر حال علاقه‌مندان سرعت می‌توانند زیبایی را فدای شتاب کنند.
۹. پورشه ۹۱۱ توربو S مدل ۲۰۱۱

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۷ ثانیه
سپتامبر ۲۰۱۰
اگر این ظاهر به نظرتان آشنا نیست، شاید به این دلیل باشد که توجه نکرده‌اید. پیشرانه تخت ۶ سیلندر با دو میل‌سوپاپ رو و ۲۴ سوپاپ از سال ۱۹۷۶ گرفته شده؛ اما به لطف بهینه‌سازی توربوشارژ دوقلو قادر است ۵۷۰ اسب بخار تولید کند. این خودرو پیشرانه عقب و به سیستم چهار چرخ محرک مجهز است و از جعبه‌دنده اتوماتیک هفت سرعته دو کلاچه بهره می‌برد. مسافت ۲۰۰ متر را در ۱۰.۹ ثانیه و با رسیدن به سرعت ۳۱۳ کیلومتر بر ساعت طی می‌کند که به نظر عالی می‌رسد.
۱۰. لامبورگینی اونتادور LP750-4 سوپرولوک ۲۰۱۶

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۷ ثانیه
مه ۲۰۱۶
کوپه دو درب و دو سرنشین لامبورگینی اونتادور سوپرولوک تزئین داخلی، پورت‌های USB، قابلیت جفت شدن تلفن با بلوتوث، کروز کنترل و امکانات هشداردهنده ندارد. گاهی اوقات هم که فن‌های خنک‌کننده آن کار می‌کنند، صدای مکانیکی بسیاری تولید می‌کند که البته عادی است. غرش‌های آن در این موقعیت بیشتر شبیه دونالد ترامپ است که در مورد قوانین مهاجرت صحبت می‌کند. با این حال به لطف پیشرانه خورجینی ۱۲ سیلندر میانی قادر است ۷۴۰ اسب بخار توان و گشتاور ۶۹۰ نیوتن‌متر تولید کند و مسافت ۲۰۰ متر را با حداکثر سرعت ۲۱۸ کیلومتر بر ساعت در زمان ۱۰.۵ ثانیه طی می‌کند.
۱۱. مک‌لارن ۵۷۰S مدل ۲۰۱۶

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۷ ثانیه
ژوئن ۲۰۱۶
همه سوپراسپرت‌های مدرن با پیشرانه میانی در سایه لامبورگینی کونتاچ زندگی می‌کنند؛ خودروی افسانه‌ای که تنها تعداد انگشت‌شماری شبیه آن هستند. شکل گوه‌ای و درب‌های شبیه توپ گلف آن همچنان به‌عنوان نشانه‌های این سبک باقی می‌مانند، اما سوپراسپرت‌های جدید بسیار بهبودیافته هستند. مک‌لارن ۵۷۰S بسیاری از شهرت خود را مدیون مدل F1 است. پیشرانه خورجینی هشت سیلندر توربوی دوقلو قادر است ۵۶۲ اسب بخار تولید کند و به حداکثر سرعت ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت دست یابد. اگر چه مک‌لارن ۵۷۰S خودروی مسابقه‌ای نیست؛ اما می‌توان این سوپراسپرت را با چنین خودروهایی نیز مقایسه کرد.
۱۲. پورشه ۹۱۱ توربو کابریولت مدل ۲۰۱۷

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۷ ثانیه
مارس ۲۰۱۷
پورشه ۹۱۱ توربو کابریولت در تیراژ بالایی به فروش نمی‌رسد؛ چرا که قیمت پایه ۱۷۲,۵۵۰ دلار این خودرو برای اکثر خریداران ۹۱۱ ارزان است و این افراد بیش‌تر تمایل به خرید مدل توربو S دارند که با ۵۸۰ اسب بخار (۴۰ اسب بخار بیش‌تر از مدل کابریولت و قیمت ۲۸،۹۰۰ دلار بالاتر) توانایی‌های خوبی در اختیار قرار می‌دهد. طبق گفته‌های پورشه، خریداران بیشتر به سمت خودروهای کوپه می‌روند؛ چرا که این افراد با مسابقات قهرمانی آشنایی دارند و به دنبال خودروهایی مناسب می‌گردند.
۱۳. پورشه ۹۱۱ توربو S مدل ۲۰۱۱

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۸ ثانیه
ژوئن ۲۰۱۱
مدل‌های توربو S دارای پدال کلاچ نیستند و ترمزهای کربن سرامیکی در سرعت‌های بالا سروصدا می‌کنند و صندلی عقب نیز فضای کمی در اختیار قرار می‌دهد. با این حال پیشرانه عقب ۵۳۰ اسب بخاری می‌تواند همه این کاستی‌ها را جبران کند و به لطف سیستم چهار چرخ محرک و توربوی دوقلو، مسافت ۲۰۰ متر را در ۱۰.۹ ثانیه طی کند.
۱۴. پورشه ۹۱۱ توربو S کابریولت مدل ۲۰۱۴

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۸ ثانیه
مارس ۲۰۱۵
تصویر ذهنی قدیمی از پورشه ۹۱۱ به‌عنوان یک خودروی گران‌قیمت، باعث می‌شود بیش‌تر افراد تمایل به خرید شورولت کوروت داشته باشند. با این حال پورشه ۹۱۱ در مدل Carrera با قیمت ۸۵.۲۹۵ دلار در دسترس است و به لطف آپشن‌های زیاد پورشه، قیمت برخی مدل‌ها به کم‌تر از ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد. ولی قیمت پورشه ۹۱۱ توربو S کابریولت رقم خیره‌کننده ۲۱۰،۶۲۰ دلار است که همین ترس خریداران را افزایش می‌دهد.
۱۵. تسلا مدل S P90D تولید ۲۰۱۵

سریع‌ترین خودروهای قرن ۲۱ تاکنون

زمان صفر تا صد : ۲.۸ ثانیه
فوریه ۲۰۱۶
شاهکار ایلان ماسک، یعنی تسلا مدل S با دو موتور الکتریکی در جلو و عقب، قابلیت چهار چرخ محرک و توان ۵۰۳ اسب بخار یکی از بهترین هاچ‌بک‌های پنج سرنشین است. این خودروی الکتریکی قادر مسافت ۲۰۰ متر را در زمان ۱۱.۱ ثانیه طی کند و در این زمان به بیشینه سرعت ۱۹۴ کیلومتر بر ساعت برسد. البته حداکثر سرعت تسلا مدل S‌ به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که توسط گاورنر محدود می‌شود.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *