خانه / دنیای خودرو / سایت ایکاپ، ۲۰۰۸ و ۵۰۸ را به صورت رسمی معرفی کرد
کاکوفایل

سایت ایکاپ، ۲۰۰۸ و ۵۰۸ را به صورت رسمی معرفی کرد

سایت ایکاپ، 2008 و 508 را به صورت رسمی معرفی کرد
شرکت ایران خودرو- پژو که به ایکاپ معروف شده است، چند وقتی است که در فضای مجازی سایت رسمی خود را تاسیس نموده و قرار است که از این راه، اطلاعات رسمی را به بازار کشور معرفی کند. ikco-peugeot.ir از نظر طراحی سایت، با الگوهای مشابه خود متفاوت بوده و به سبکی ساده طراحی شده است.

وقتی در این سایت به بخش خودروها می روید، در حال حاضر دو خودرو ۲۰۰۸ و ۵۰۸ را آماده عرضه به بازار ایران معرفی کرده است. در این سایت کاتالوگ هر دو خودرو به صورت مختصر قابل دانلود بوده و برخی اخبار این شرکت در سایت قرار دارند.
هنوز زمان دقیقی برای این دو خودرو به بازار اعلام نشده است و تنها واژه «بزودی» در جای جای این محیط مجازی دیده می شود. ولی خبرها حاکی از آن است که رونمایی رسمی از خط تولید پژو ۲۰۰۸ و احتمالا آغاز فروش آن در دهه اول اردیبهشت اتفاق می افتد. نکته قابل توجه اینجاست که در ایام نوروز، برخی منابع آگاه از داخل ایکاپ به خبرنگار روزنامه دنیای خودرو مسائلی را منتقل کردند که خبر از اختلاف تظرهای پژو و ایران خودرو داشت. البته که ایران خودرو این مسئله را تایید نکرد و این روزها اعلام می کند که بزودی محصولات پژو به بازار ایران می آید. پیش از عید، خبری مستند را منتشر کردیم که ثبت نام پژو ۲۰۰۸ از اردیهشت انجام می شود و از اوایل مرداد ماه تحویل آن ها به مشتریان شروع خواهد شد.
در سایت رسمی ایکاپ، کاتالوگ های پژو ۲۰۰۸ و ۵۰۸ موجود است. با توجه به اطلاعات قطعی، این دو خودرو به موتور ۶/۱ لیتری توربو ۱۶۳ اسب بخار موجود هستند و گشتاور ۲۴۰ نیوتون متر بر ساعت را تولید می کنند. همچنین گیربکس شش سرعته اتوماتیک قدرت موتور را به چرخ های جلو می رساند. با توجه به خودروهایی که در این چند وقته توسط ایکاپ و ایران خودرو در نمایشگاه خودرو تهران و برج میلاد حضور داشتند، سقف پانارومیک، سیستم تغییر حالت رانندگی، دکمه فعال و غیر فعال کردن سیستم کنترل پایداری، تودزوی چرمی، رادار نقطه کور، سنسور پارک جلو و چند آپشن دیگر از ۲۰۰۸ حذف شده است. ولی امکاناتی چون سیستم تهویه دوگانه، کامپیوتر سفری، کروزکنترل و محدود کننده سرعت، مانیتور، دوربین و سنسور عقب، شش کیسه هوا و… در ۲۰۰۸های مونتاژ ایران خودرو وجود دارد.
پژو ۵۰۸ هم به صورت وارداتی به بازار ایران می آید و چند وقتی است که واردات آن آغاز شده است. نکته جالب این است که در آمار واردات خودرو به کشور و تصاویری که منتشر شده است، پژو ۳۰۱ هم به صورت وارداتی به انبارهای ایران خودرو آمده است. ولی هنوز شرکت ایکاپ نام این خودرو را در سایت خود قرار نداده است. پیش از این مدیرعامل ایران خودرو در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که ۳۰۱ به صورت مونتاژ داخل به بازار ایران می آید. این خودرو چندی پیش در نسخه فیس لیفت به بازار جهانی معرفی شد که از نظر امکانات رفاهی پیشرفت کرده است و گیربکس آن از چهار سرعته اتوماتیک، به شش سرعته اتوماتیک ارتقا پیدا کرده است.
به هر حال احتمالا دو هفته دیگر خبرهای جدیدی در خصوص پژو ۲۰۰۸ و روند فروش آن اعلام می شود. شرکت ایران خودرو هم نسبت به دروغ سیزدهی که قیمت این خودرو را ۷۰ میلیون تومان اعلام کرده بود، واکنش نشان داد و در رسانه ها اعلام شد که بهای تمام شده ۲۰۰۸ برای مردم ۷۰ میلیون تومان نیست و به احتمال زیاد کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان است. با توجه به نوع پیشرانه، بازار هدف، قیمت بازار جهانی و برخی سیاست های جاری، احتمال داده می شود که پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو قیمتی بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان را به خود اختصاص می دهد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *