خانه / تکنولوژی / روش ارزیابی دوربین های موبایل توسط DxOMark به روز می شود
کاکوفایل

روش ارزیابی دوربین های موبایل توسط DxOMark به روز می شود

این روزها برای تایید ادعای کیفیت هر بخشی از موبایل ها تقریبا یک مبنع معتبر وجود دارد. در بخش دوربین این DxOMark است که اگر از دنبال کننده های دنیای تکنولوژی باشید نیاز به معرفی ندارد اما اگر کمتر این سمت ها می چرخید باید بگویم آزمایشگاه تخصص بررسی دوربین است در زمینه موبایل ها هم کار می کند، به هر حال آن ۱۰ سال است فعالیت می کنند و تا همین چند سال پیش به که دنیای موبایل ورود نکرده بودند کسی آن ها را نمی شناخت! به مناسبت ده ساله شدن DxOMark حالا خبر می رسد که روش ارزیابی دوربین های موبایل توسط DxOMark به روز می شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

در حال حاضر، تقریبا تمام تولیدکنندگان موبایل هوشمند در دنیا، سایت DxOMark را به عنوان مرجع اصلی بررسی عملکرد دوربین محصولات انتخاب می‌کنند. تا امروز هواوی پی ۲۰ پرو با امتیاز ۱۰۹ در رتبه اول جدول مربوط به بهترین دوربین گوشی قرار دارد. موضوع جالب، حفظ این جایگاه برای هشت ماه است و طی این مدت، هیچ گوشی دیگری موفق به کسب چنین امتیازی نشده است. در همین حال، مدیران DxOMark طی اعلامیه‌ای رسمی از اضافه شدن تست مخصوص حالت زیبایی، زاویه گسترده و صحنه‌های شب به بررسی‌های آینده دوربین تلفن های هوشمند خبر داده‌اند.

مدیران می‌گویند طی ۱۰ سال گذشته که پلتفرم آنها برای ارزیابی عملکرد دوربین‌ها طراحی شده است، همواره به نظرات و درخواست‌های طرفداران توجه داشته و سال گذشته، مات شدن پس‌زمینه (بوکه) و زوم را هم به تست‌های خود افزوده بودند.

مدیر وب سایت DxOMark می گوید:

خوانندگان عزیز؛ DxOMark اولین بررسی DxOMark Sensor خود را نوامبر ۲۰۰۸ منتشر کرد. ما مفتخریم که بگوییم وب‌سایت ما یعنی dxomark.com حالا ۱۰ سال است که در دسترس است.

ما از آن زمان، راه پرفراز و نشیبی را طی کرده‌ایم. ما DxOMark Lens و DxOMark Mobile را در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ معرفی کردیم. با در نظر گرفتن تغییرات فناوری، پروتکل DxOMark Mobile با ارزیابی افکت بوکه و زوم، به‌روز شد. در مجموع، ما بیش از ۱۰ هزار بررسی را با استفاده از فناوری روز و روش‌‌های دقیق برای ارزیابی هر دستگاه در هر دسته منتشر کرده‌ایم.

برای پاسخ به تقاضای در حال رشد برای بررسی‌های جدیدتر و همچنین استقرار بهتر مهندسان خود، چند ماه پیش به جایی بزرگتر نقل‌مکان کردیم. اگرچه همین نقل‌مکان سبب شد تا انتشار برخی از بررسی‌های حسگرها و لنزهای دوربین به تعویق بیفتد، ولی طی چند ماه آینده، تمام آنها را به همراه بررسی‌های دوربین های بدون آینه که اخیرا عرضه شده‌اند، منتشر خواهیم کرد.

با توجه به جریان مداوم اضافه شدن ویژگی‌های جدید به تلفن های هوشمند، ما نیز به اضافه کردن آنها به پروتکل تست خود ادامه خواهیم داد.

نتیجه تست دوربین هوآوی میت ۲۰ پرو در DxOmark

احتمالا با این صحبت ها متوجه شده اید که چرا نتیجه تست دوربین هوآوی میت ۲۰ پرو هنوز ارایه نشده است. این دستگاه ویژگی های قابل توجهی در عکاسی زیبایی، عکاسی در شب و لنز سوم زاویه دید عریض دارد که هر سه فاکتور به آلگوریتم بررسی دوربین DxOMark افزوده شده است و این احتمالا یعنی یک صدرنشینی طولانی دیگر برای هوآوی از نگاه این لابراتوار بررسی دوربین های موبایل که خیلی از کاربران هم آن را قبول دارند.

به نظر خیلی خوب است که DxOMark گستره تست های خود را افزایش دهد و حتی دوربین های سلفی را نیز بررسی کند. نظر شما چیست؟ درباره نتایج DxOMark چه نظری دارید؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *