خانه / دنیای خودرو / رنو کلیو گذر موقت دوباره رویت شد
کاکوفایل

رنو کلیو گذر موقت دوباره رویت شد

رنو کلیو گذر موقت دوباره رویت شد
سال گذشته بود که شرکت ایران خودرو به صورت رسمی در نمایشگاه خودرو مشهد رنو کلیو را به عنوان یک محصول جدید به نمایش گذاشت.

مصطفی خان کرمی، معاونت فروش و بازاریابی ایران خودرو، در نشست برگزار شده نمایشگاهی از عرضه نسخه های مختلف این خودرو تا پایان سال ۹۵ خبر دارد و سه قیمت برای تیپ های متفاوت آن اعلام کرد که همه کمتر از ۹۰ میلیون تومان بودند.
با گذشت زمان معلوم شد که مذاکرات ایران خودرو و رنو در خصوص عرضه کلیو به بازار ایران قطعی نشده و صحبت های انجام شده در کنفرانس خبری بیشتر شبیه حدس و گمان بوده است. بعد از آن تصاویر مختلفی از کلیو با پلاک سبز رنگ آزمایش فنی منتشر شد که در جاهای مختلف دیده شده بود. اخذ پلاک آزمایش فنی شک ها را به سمت این برد که ایران خودرو همچنان به دنبال عرضه این هاچبک فرانسوی است. بعد از انتشار خبری مبنی بر حضور کلیو در پارس خودرو شایعاتی را در خصوص عرضه این محصول از طرف پارس خودرو ایجاد کرد. بعد از آن هم تردد کلیو در منطقه اقدسیه حدس هایی را در مورد عرضه آن توسط نگین خودرو در فضای مجازی منتشر نمود.
با گذشت زمان و کمی بررسی می توان فهمید که کلیو مورد نظر در حال حاضر در اختیار هیچ کدام از شرکت های خودروساز و واردکننده نیست. بلکه نسخه وارد شده از این خودرو در اختیار شرکت رنو پارس است که مسئولیت های فنی و بازاریابی خاصی برای برند رنو در ایران دارد. حال که طبق اعلام گزارش رسمی پلیس راهور، پلاک آزمایش فنی برای شرکت ها جمع شده است و تنها برای خودروهای مورد بررسی، پلاک گذرموقت صادر می شود، شب گذشته شاهد بودیم که یک دستگاه رنو کلیو در محدوده شمال شرق تهران در حال تردد است. به صورت قطعی نمی توان گفت که کلیو دیده شده همان نسخه پلاک آزمایش فنی قبلی است. ولی با توجه به برخی شنیده ها می توان حدس زد که هنوز رنو در حال بررسی این هاچبک برای عرضه در بازار ایران است. برخی خبرها حاکی از آن هستند که کمپانی رنو چند وقتی است، برای عرضه محصولات خود استانداردهای سختی را تعریف کرده و در صورت تطبیق حداکثری محصول با شرایط هر کشور، اجازه عرضه آن را به بازار مورد نظر می دهد. با توجه به شنیده ها و آنچه که در خیابان های تهران مشاهده می شود، گویا مدت زمان زیادی است که رنو در حال بررسی کلیو با توجه به شرایط ایران است. هنوز به صورت رسمی از جانب رنو پارس اعلام نشده که بالاخره این هاچبک پرفروش در بازار جهانی چه زمانی پا به جاده های ایران می گذارد.
رنو کلیو در بازار بسیاری از کشورهای اروپایی به عنوان پرفروش ترین هاچبک کلاس خود به حساب می آید. پیش از این، صحبت از آن بود که کلیو با پیشرانه ۱٫۲ لیتری توربو ۱۲۰ اسب بخار و ۱۹۰ نیوتون متر گشتاور به بازار ایران می آید.

گروه مستند اسب بخار

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *