خانه / تکنولوژی / رزلوشن نمایشگر منعطف سامسونگ Infinity Flex مشخص شد، کاربردی است؟!
کاکوفایل

رزلوشن نمایشگر منعطف سامسونگ Infinity Flex مشخص شد، کاربردی است؟!

بامداد پنج شنبه بود که در ترنجی با هم درباره نمایشگر سامسونگ Infinity Flex صحبت کردیم. از آن هیجان که دور شویم بد نیست کمی منطقی صحبت کنیم، آیا نمایشگر منعطف سامسونگ Infinity Flex می تواند یک اتفاق مفید باشد؟ رزلوشن و نسبت تصویر یکی از مهم ترین فاکتورهای نمایشگر است و آیا در فرم فکتوری که سامسونگ به آن فکر می کند و یک نمونه دمو روی صحنه با استفاده از نمایشگر منعطف سامسونگ Infinity Flex نشان داد، به شکل بهینه ای در نظر گرفته شده اند؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

رزلوشن نمایشگر Infinity Flex

رزلوشن نمایشگر Infinity Flex

نمایشگر Infinity Flex که نمایشگر اصلی است و در حالت باز شده یک تبلت خواهد بود، رزلوشن ۱۵۳۶*۲۱۵۲ پیکسل را دارد. نسبت تصویر این نمایشگر برابر ۴.۲:۳ است. اندازه نمایشگر Infinity Flex که با فاکتور اندازه قطر آن عنوان می شود، ۷.۳ اینچ است. اجازه بدهید به دلیل نسبت تصویر متفاوت، با اندازه طول و عرض به مقایسه قابل درک تر این نمایشگر با نمایشگر گلکسی نوت ۹ بپردازیم:

نمایشگر گلکسی نوت ۹ قطر ۶.۴ اینچی و نسبت تصویر ۱۸.۵:۹ دارد، عرض برابر ۲.۸ اینچ و طول برابر ۵.۸ اینچ است.
نمایشگر Infinity Flex قطر ۷.۳ اینچی و نسبت تصویر ۴.۲:۳ دارد، عرضه برابر ۴.۲ اینچ و طول برابر ۵.۹ اینچ است.

این یعنی در عمل نمایشگر ۷.۳ اینچی Infinity Flex مثلا برای تماشای فیلم فقط ۰.۱ اینچ بزرگ تر است و باقی نمایشگر در حال پخش فیلم کاملا مشکی خواهد. این کاملا عجیب است، مگر ما نمایشگر بزرگ تاشو رو برای تماشای محتوا نمی خواهیم؟ خب این به ما نشان می دهد که در تماشای ویدیو نمایشگر Infinity Flex با این نسبت تصویر عجیب اصلا مفید نیست. همچنین باید دید که آیا بازی ها و برنامه ها با این رزلوشن و نسبت تصویر عجیب چطور کنار می آیند، در حقیقت رابط کاربری One UI چقدر بهینه طراحی شده است.

در حال حاضر گویا دید سامسونگ به چند وظیفگی یا مولتی تسکینگ نیز به شکل های بالاست که شخصا در هیچ کدام یک استفاده روزمره مفید نمی بینم. اما به نمایشگر پشت فرم فکتوری که سامسونگ معرفی کرده است بپردازیم. یک نمایشگر حدود ۴.۶ اینچی با نسبت تصویر ۲۱:۹ با رزلوشن ۸۴۰*۱۹۶۰ پیکسل. چگالی تصویر هر دو نمایشگر ۴۲۰ پیکسل در هر اینچ مربع است. این نسبت تصویر نیز عجیب به نظر می رسد، همین حالا موبایل های با نسبت تصویر ۱۹.۵:۹ مثل آیفون X کشیده به نظر می آیند حالا شما به نسبت تصویر ۲۱:۹ فکر کنید! آن هم با حاشیه بسیار زیادی که پایین نمایشگر پشتی باقی مانده است.

بله، من شخصا مهندس نمایشگر یا طراح تجربه کاربری نیستم اما به عنوان یک کاربر می دانم که این طرح کاربردی نیست. این نسبت تصویر ها منطقی نیستند و سامسونگ باید به فکر نسبت تصویر های منطقی تری باشد. نظر شما چیست؟‌ فکر می کنید اگر سامسونگ با همین نمایشگر و همین فرم فکتور به ساخت موبایل منعطف خود بپردازد، موفق خواهد شد؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *