خانه / دنیای خودرو / رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر
کاکوفایل

رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر

رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر
بعد از سمند و سورن، حال نوبت رانا است که ایران خودرو آن را در سال ۹۷ با ظاهر فیس لیفت عرضه کند.

آن طور که برخی مدارک تصویری خبر می دهند، گروه صنعتی ایران خودرو در سال جاری سمند، سورن توربو و رانا را در نسخه فیس لیفت شده برای بازار معرفی می کند و از طرفی دنا پلاس توربو اتوماتیک نیز با گیربکس پانچ و اضافه شدن چند آپشن به بازار ورود پیدا خواهد کرد.
اما رانا فیس لیفت خودرویی است که با برخی تغییرات ظاهری همراه شده و تا حدی از نسخه قبلی جذابتر به نظر می رسد. حال نکته جالب اینجاست که رانا فیس لیفت تازه از نظر ظاهری مشابه با همان نسخه ای شده است که پیش از عرضه اولیه تصاویر آن منتشر شده بود تا حدی ظاهر بهتر و جذابتری نسبت به نسخه فعلی داشت.
رانا فیس لیفت به دستگیره ها و ضربه گیرهای هم رنگ بدنه مجهز شده است. همچنین طراحی داخلی چراغ های جلو و عقب به طور کل تغییر کرده و نور پردازی نئون در خودرو استفاده شده است. با توجه به سیاست جدید ایران خودرو، به نظر می رسد که رانا جدید نیز به دی لایت نیز مجهز شده باشد. از طرفی آینه های جانبی خودرو تغییر کرده اند و به چراغ راهنما نیز مجهز شده اند. از دیگر تغییرات جزئی رانا می توانند به طراحی جدید قالپاق آن اشاره کرد و همچنان جای این سوال را باقی می گذارد که بالاخره چه زمانی همان رینگ های معرفی شده در سال ۱۳۹۱ بر روی خودرو نصب می شود. آن طور که از تصاویر بیرونی مشخص است، صندلی عقب رانا فیس لیفت از این پس به سه پشت سری که گویا قابل تنظیم هستند مجهز شده است. از طرفی برخی جزئیات جلو پنجره رانا هم تغییر کرده است. برخی شنیده ها از نصب غربیلک فرمان جدید در این خودرو ملی خبر می دهند.
رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر
پیش از این در سورن توربو فیس لیفت مشخص شد که غربیلک فرمان دنا به این خودرو اضافه شده و کروز کنترل هم بر روی این خودرو فعال شده است. هنوز مشخص نیست که در بحث امکانات رفاهی، رانا به چه آپشن های جدیدی مشخص شده است. اما برخی منابع خبری از ارتقا کیفیت متریال داخلی خودرو صحبت می کنند. در نمایشگاه توانمندی های صنعت خودرو ایران در سال ۱۳۹۴، گروه صنعتی ایران خودرو در بخشی از غرفه خود ویدیویی را به نمایش گذاشته بود و همچنین قطعه مکانیکی-الکترونیکی در آن بخش قابل رویت بود. کارشناسان فنی آن بخش می گفتند که این قطعه سیستم الکتریکی کنترل پایداری و هرزگردی رانا است و ویدیوها نشان می داد که نسخه های آزمایشی رانا با این قطعه در کشورهای دیگر مورد تست و بررسی قرار گرفته اند. سوال اینجاست که در میان این فیس لیفت ها چه زمانی می توانیم شاهد نصب قطعه های به روز و ارتقا ایمنی خودروهای ملی باشیم؟
رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر
طبق آمار منتشر شده از دفتر نیرو محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت، ایران خودرو در سال گذشته افت شدیدی در تولید رانا داشته و بیش از ۴۰ درصد میزان کاهش تولید این سدان اقتصادی اعلام می شود. پیش از این ایران خودرو برنامه داشت تا بتواند سالانه بیش ۳۰ هزار دستگاه از رانا را به دست مشتریان برساند. اما هر سال شاهد آن هستیم که استقبال از این خودرو کاهش پیدا می کند و از آن طرف تولید این خودرو در خط تولید رفته رفته افت کمّی را به خود می بیند. در حال حاضر رانا LX قیمتی حدود ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را در کارخانه ایران خودرو دارد و در بازار آزاد مدل ۱۳۹۷ آن با بهای کمتر از کارخانه معامله می شود. پیش بینی ها نشان می دهد که در صورت معرفی هر چه زودتر رانا فیس لیفت و همچنین اضافه کردن برخی امکانات رفاهی، می توان با در نظرگیری قیمت کمتر از ۳۸ میلیون تومان برای این خودرو در سال جاری، رشد تولید و افزایش تقاضا را برای رانا فیس لیفت دید.

تصاویر اولیه رانا پیش از عرضه رسمی به بازار در سال ۱۳۹۱

رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر
رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر
رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر
رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر
رانا با نسخه فیس لیفت می آید + گالری تصاویر

گروه مستند اسب بخار
تصاویر از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی استخراج شده است

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *