خانه / تکنولوژی / دوربین هوآوی میت ۲۰ قابلیت فیلم برداری بوکه و فیلم برداری زیر آب را خواهد داشت
کاکوفایل

دوربین هوآوی میت ۲۰ قابلیت فیلم برداری بوکه و فیلم برداری زیر آب را خواهد داشت

هوآوی میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو با اضافه کردن دوربین سوم به دوربین اصلی خود نسبت به هوآوی میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو یک پیشرفت قابل توجه خواهند داشت. به نظر می رسد که هوآوی فقط به اضافه کردن یک دوربین سوم بسنده نکرده و حتی می خواهد دوربین سه گانه هوآوی میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو از دوربین سه گانه هوآوی ۲۰ پرو نیز پیشرفته تر باشد! امروز اطلاعاتی از نرم افزاری دوربین هوآوی میت ۲۰ لو رفته که به ما می گوید دوربین هوآوی میت ۲۰ قابلیت فیلم برداری بوکه و فیلم برداری زیر آب را خواهد داشت. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

عکاسی بوکه یکی از جذاب ترین مواردی است که موبایل های با دوربین دوگانه (یا حتی با دوربین تکی مثل پیکسل ۲ یا اکسپریا ایکس زد ۲) انجام می دهند. درست است که دوربین های تکی هم می توانند افکت بوکه را اعمال کنند اما عموما آن هایی که دوربین دوم تله دارند، می توانند در شرایط نوری خوب کیفیت بهتری ارایه کنند اما در شرایط نوری ضعیف آن تک دوبینه ها بهتر عمل می کنند و دلیل در دیافراگم دوربین دوم تله است!

بسیار خوب، خیلی از بحث دور نشویم! در بررسی نرم افزار جدید دوربین هوآوی به افکت هایی از جمله فیلترهای AI Cinema، Ai Colorِ، مات کردن پس زمینه، افکت Vintage و از همه پر طرفدارتر، فیلم برداری بوکه می رسیم که جلوه بصری ویژه ای را به هوآوی میت ۲۰ اضافه خواهد کرد. شما می توانید مات شدن پس زمینه را با شکل هایی از انتخاب های تصویر بالا مشخص کنید. افکت های مذکور را می توانید در تصویر زیر ببینید:

همچنین ویژگی AI Zoom دوربین هوآوی میت ۲۰ به شما اجازه می دهد که زوم به صورت خودکار بر اساس فاصله سوژه از دوربین صورت بگیرد که این هم موضوع جذابی است.

اما فیلم برداری و عکاسی زیر آب یکی از خواسته های همیشگی کاربران دارای موبایل مقاوم در برابر آب است. هر چند توصیه نمی شود چنین کاری انجام دهید و اجازه بدهید این ویژگی خودش را در روزهای مبادا به شما نشان دهد اما به هر حال اگر به مدت کوتاه می خواهید این کار را انجام دهید، می توانید در حالت فیلم برداری زیر آب هوآوی میت ۲۰ با دکمه کم کردن صدا عکس و با دکمه زیاد کردن صدا آغاز فیلم برداری را داشته باشید. احتمالا در این حالت صفحه لمسی از کار می افتد تا زیر آب از لمس های ناخواسته جلوگیری شود.

این ویژگی را به صورت تلفیقی و دستی می توانستید در موبایل های قدیمی تر سونی (چیزی که من به خاطر دارم اکسپریا ایکس زد ۱) ابتدا از ویجت های ظاهر شده در منوی برنامه های اخیر، گزینه قفل صفحه لمسی را روی صفحه قرار می دادید، سپس فیلم برداری را آغاز کرده و صفحه لمسی را قفل می کردید و به زیر آب می رفتید! این کارها حالا در یک حالت ساده خلاصه شده است. شاید بپرسید چرا سونی این ویژگی را حالا ندارد یا اپل یا سامسونگ چرا چنین توانایی را فراهم نکرده اند؟ پاسخ ساده است، همه از شما می خواهند که موبایل را زیر آب فرو نبرید و گارانتی هم شامل آب خوردگی نمی شود! به نظر می رسد شاید بهتر باشد هوآوی هم به همین روال فکر کند تا دردسر آب خوردگی ناخواسته کمتر شود!

به هر حال! نظر شما درباره ویژگی های لو رفته از دوربین هوآوی میت ۲۰ چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *