خانه / تکنولوژی / در سال ۲۰۱۸ موبایل با حافظه ۵۱۲ گیگابایت دیگر یک آرزو محسوب نمی شود
کاکوفایل

در سال ۲۰۱۸ موبایل با حافظه ۵۱۲ گیگابایت دیگر یک آرزو محسوب نمی شود

نمی خواهم خیلی فسیل طور بنویسم اما باور کنید دقیقا ۱۱ سال پیش بود که داشتن یک مموری کارت ۵۱۲ مگابایت جز آپشن های لاکچری بودن محسوب می شد! آن زمان واقعا حافظه داخلی موبایل موضوع قابل عرضی نبود و اساسا استاندارد خاصی هم برایش وجود نداشت تا آیفون ها وارد بازار شدند. حالا اما باید گفت که در سال ۲۰۱۸ موبایل با حافظه ۵۱۲ گیگابایت دیگر یک آرزو محسوب نمی شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره شایعات پیرامون عرضه نسخه ویژه ای از هوآوی پی ۲۰ با حافظه ۵۱۲ گیگابایت بیشتر صحبت کنیم.

می دانیم که سه شنبه همین هفته شاهد معرفی های بزرگی از چین خواهیم بود. معرفی خانواه هوآوی پی ۲۰ و البته پرچمدارکش بعدی یعنی وان پلاس ۶ و همگی این دستگاه ها اهمیت ویژه ای خواهند داشت چرا که نسل قبلی آن ها واقعا غوقا کرده و همه دوست دارند ببیند نسل بعدی چه خواهد بود!

در این بین اما شایعات جالبی درباره نسخه ویژه ۵۱۲ گیگابایتی پرچمدار هوآوی یعنی هوآوی پی ۲۰ به گوش می رسد. حتما شما هم می دانید که هیچ شرکتی به اندازه اپل نمی تواند موبایل با حافظه بزرگ بفروشد و اگر هم در محصولات دیگر شرکت ها چنین انتخابی به صورت رسمی وجود دارد اما به صورت غیر رسمی، رسما در بازار وجود ندارد! به روی، خبر از چین می رسد که هوآوی می خواهد حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایت را برای موبایل پرچمدار ۲۰۱۸ خود، هر چند اسما، اما معرفی کند. تا کنون حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایت روی دستگاه های قابل حملی همچون سرفیس ها و آیپد پرو دیده شده اما برای موبایل، این اولین مرتبه است.

نسخه ویژه ۵۱۲ گیگابایتی پرچمدار هوآوی یعنی هوآوی پی ۲۰

حضور چنین انتخابی به ما نوید این را می دهد که پرچمدار شرکت های دیگر نیز آهسته آهسته با حافظه پیش فرض حداقلی ۱۲۸ گیگابایت ارایه شده و امکان انتخاب مدل گران تر اما با ۵۱۲ گیگابایت نیز موجود باشد. اما چرا این همه حافظه زیاد؟ شاید به لپتاپ یا کامپیوتر شخصی خود نگاه کنید و همین میزان حافظه را ببینید! خب حقیقت این است که این روزها موبایل هایی مثل اکسپریا ایکس زد ۲ فیلم برداری ۴K HDR ارایه می کنند که حجم زیادی نیاز دارد. هر چند فرمت های خاص برای کمتر شدن حجم فایل نهایی وجود دارد اما ما واقعا روی مرز بازه زمانی ای قرار داریم که نیاز به افزایش حجم حافظه های داخلی هستیم. تصور کنید که بخواهید یک فایل صوتی کیفیت بالا (Hi-Res) گوش کنید، یا بازی و محتوای ۴K داشته باشید! خب قطعا همه اینها حافظه داخلی بیشتر می خواهند!

نظر شما چیست؟ موبایل شما چقدر حافظه داخلی دارد و فکر می کنید با چند گیگابایت حافظه داخلی احساس راحتی کنید؟!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *