خانه / تکنولوژی / در بازاریابی ویروس باشید
کاکوفایل

در بازاریابی ویروس باشید

در این نوشتار قصد داریم به شما آموزش بدهیم که چگونه در بازاریابی به صورت ویروسی عمل کنید و فروشتان را افزایش دهید.در اینجا شما با اصطلاح وایرال مارکتینگ یا همان بازاریابی ویروسی آشنا خواهید شد.

تبلیغات ویروسی همان تبلیغاتی است که شرکتهای بزرگی مثل بنز، bmw، کوکاکولا، پپسی و بسیاری دیگر از شرکت های بزرگ به خوبی آن را انجام میدهند.

اگر بتوانید تبلیغات ویروسی رو خوب پیاده سازی کنید قطعاً سرنوشت کسب و کار شما را تغییر خواهد داد.

بازاریابی ویروسی

حتماً برای شما هم پیش آمده که در شبکه های اجتماعی با کلیپهای تبلیغاتی جذابی رو به رو شده باشید و آن را با دوستانتان به اشتراک گذاشته باشید. این کلیپهای تبلیغاتی جذاب توسط شرکتهای بزرگ ساخته شده اند و در واقع در حال تبلیغ یک شرکت یا برند بزرگ هستند.
شرکتهای کوکاکولا و پپسی و شرکتهای بزرگ دیگر از این کارها زیاد انجام میدهند اما این کاملا طبیعی است که ساخت این کلیپها برای شما سخت و هزینه بر و تقریباً می توانم بگویم غیر ممکن است. پس چگونه شما می توانید از بازاریابی ویروسی استفاده کنید؟
خیلی ساده است شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. کاری که خود من هم تجربه اش را دارم و همیشه انجام میدهم ساختن فایلهای پی دی اف یا همان کتاب الکترونیک است.

منظور من دقیقا این است که شما یک فایل پی دی اف می سازید و تبلیغات خودتان را به صورت کاملاً نامحسوس در آن قرار می دهید و فایل را کاملاً رایگان در اینترنت منتشر می کنید. می توانید به راحتی در متن این فایل پی دی اف یک اشاره ریز به وبسایتتان کنید و یا حتی لینکی به وبسایت خود بدهید. حتی می توانید لینکی هم ندهید و افراد خودشان کنجکاو شده و با جستجو در گوگل سایتتان را پیدا کنند.

چطور فایل پی دی اف بسازیم؟

یکی از ساده ترین راه های ساخت فایل های پی دی اف استفاده از نرم افزار Microsoft word می باشد. به این صورت که شما متن خود را در آن تایپ می کنید. سپس آن را قالب بندی کرده و در نهایت توسط منوی File و انتخاب گزینه Save As از فایل خروجی Pdf می گیریم.

نکته ای را که باید اضافه کنم این است که حتماً لزومی ندارد فرمت فایل شما pdf باشد، میتواند صوت و یا فیلم هم باشد و شما به راحتی آن را در شبکه های اجتماعی، سایتهای اشتراک گذاری فیلم و یا سایتهای پی دی اف رایگان به اشتراک بگذارید.
برای اینکار می توانید از نرم افزارهایی مثل Adobe Auditon، Adobe Premier و TechSmith Camtasia Studio هم استفاده کنید.
نکته مهمی که در هنگام ساخت فایل باید انجامش دهید این است که سعی کنید فایلی بسازید که دیگران آن را به دیگران پیشنهاد کنند. اگر بتوانید همچنین فایلی بسازید که قابلیت ویروسی شدن را داشته باشد حتماً بازاریابی موفقی را انجام داده اید و بازخورد عالی ای را خواهید گرفت.

و در آخر

در این مقاله آموختیم که بدون اینکه کوچکترین هزینه ای بکنیم می توانیم از بازاریابی ویروسی در کسب و کارمان استفاده کنیم و با به کار بستن این روش بازدید کننده های زیادی را به وبسایت خود هدایت کنیم و این کار باعث افزایش فروش ما خواهد شد.

 

منبع: شهر آبی

آموزش بازاریابی اینترنتی

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *