خانه / تکنولوژی / دروغ اپل؟! انیموجی (Animoji) نیازی به سنسور تشخیص عمق میدان (TrueDepth) ندارد
کاکوفایل

دروغ اپل؟! انیموجی (Animoji) نیازی به سنسور تشخیص عمق میدان (TrueDepth) ندارد

شاید شما هزاران قابلیت سخت افزاری و بهبود نرم افزاری در محصول خود ایجاد کنید اما به اندازه یک قابلیت جذاب قابل لمس و دیدن کاربر را شگفت زده نکند. انیموجی (Animoji) شاید یکی از بهترین ویژگی های iOS 11 روی آیفون ۱۰ (iPhone X) باشد که هیچ دستگاه دیگری فعلا از آن بهره نمی برد، حتی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس که با چیپست همانند این دستگاه یعنی اپل A11 Bionic عرضه شده اند! اپل می گوید برای استفاده از انیموجی (Animoji) نیاز به سنسور تشخیص عمق میدان یا همان سنسور TrueDepth است که تنها آیفون ۱۰ (iPhone X) آن را دارد اما گویا اینطور نیست! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا بینیم آیا این دروغ اپل است یا … !

مارکوس براونلی را می شناسید، یوتیوبر کانال MKBHD که سالیانی طولانی بی وقفه در حال انتشار ویدیوهای فناوری محور است. بررسی های او معمولا خاص تر است و نگاه های ویژه ای را به دستگاه ها دارد. وی در حین بررسی خود که در ادامه می بینید، به این موضوع پی برده است که انیموجی (Animoji) نیازی به حسگر تشخیص عمق میدان آیفون ۱۰ (iPhone X) ندارد! ویدیو زیر را در دقیقه ۱۱ و ۴۰ ثانیه ببینید:

بله! همانطور که می بینید مارکوس دست خود را روی سنسور تشخیص عمق میدان یا همان TrueDepth قرار می دهد اما انیموجی (Animoji) همچنان به کار خود ادامه می دهد! نمی دانیم چرا اپل تمام مدت به ما گفته است که این قابلیت برای آیفون ۱۰ انحصاری است و حتی آیفون ۸ و ۸ پلاس نمی توانند آن را داشته باشند. یکی از حدس های موجود این است که شاید برای آغاز انیموجی نیاز به حسگر تشخیص عمق میدان است اما پس از آن تنها دوربین سلفی حرکات سر را پیگیری می کند. شاید هم نه، عینک بدبینی را که بزنیم به دروغ گفتن اپل برسیم.

شاید بد نباشد بدانید انیموجی از ARkit نیز بهره می برد که یک قابلیت نرم افزاری در iOS 11 است. این قابلیت به دلیل نامشخصی فعلا فقط روی دوربین سلفی آیفون ۱۰ (iPhone X) و دوربین تکی اصلی آیفون ۸ به خوبی اجرا می شود اما تنها دوربین سلفی آیفون ۱۰ می تواند انیموجی را داشته باشد! البته بد نیست بدانید نرم افزارهای دیگری همچون اسنپ چت یا ماسک های فیس بوک می توانند به خوبی یک ماسک را با استفاده از هر دوربینی و هر دستگاه یا هر سیستم عاملی روی چهره شما اعمال کنند اما دقت و سرعت انیموجی بهتر است.

نظر شما چیست؟ آیا اپل می توانسته انیموجی (Animoji) را برای دیگر آیفون ها نیز عرضه کند اما این کار را نکرده است؟ خب باید منتظر بازخورد رسمی اپل ماند!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *