خانه / تکنولوژی / درخواست انجمن توسعه‌دهندگان از اپل مبنی بر اصلاح اپ‌استور
کاکوفایل

درخواست انجمن توسعه‌دهندگان از اپل مبنی بر اصلاح اپ‌استور

App-Store-1024x575-e1526890679427 درخواست انجمن توسعه‌دهندگان از اپل مبنی بر اصلاح اپ‌استور

به طورکلی فروشگاه اپ‌استور در سیستم‌عامل iOS اپل بسیار موفق بوده و فصل تعطیلات سال گذشته نیز در این زمینه گواهی می‌دهد. اگرچه ممکن است کمپانی دستیابی به این آمار و ارقام را جشن بگیرد، اما برخی از توسعه‌دهندگان احساس می‌کنند که اپ‌استور بهترین فضا را برای فعالیت آن‌ها فراهم نمی‌کند.

حداقل گروه جدیدی موسوم به انجمن توسعه‌دهندگان چنین عقیده‌ای دارد. این اتحادیه برخلاف نام خود یک انجمن غیررسمی بوده و به معنای “گردهمایی توسعه‌دهندگان و پشتیبانان جهت بهبود اپ استور برای همگان” است. در زمان نگارش مطلب، این گروه دارای بیش از ۴۰۰ پشتیبان شامل توسعه‌دهندگان و سایر اشخاص است. اما بر اساس گزارش نشریه Wired، انجمن امیدوار است که تا کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل (WWDC) در اوایل ماه ژوئن، تعداد اعضای خود را به ۲۰ هزار نفر افزایش دهد.

apple-app-store درخواست انجمن توسعه‌دهندگان از اپل مبنی بر اصلاح اپ‌استور

این گروه در یک نامه سرگشاده به اپل، ابتدا از کمپانی درخواست می‌کند تا پیش از ماه جولای ۲۰۱۹، امکان نصب رایگان و آزمایشی کلیه اپلیکیشن‌ها بر روی پلتفرم را فراهم نماید. توسعه‌دهندگان به دلیل دهمین سالگرد تاسیس اپ‌استور که در ماه جولای سال جاری به وقوع خواهد پیوست، از اپل خواسته‌اند تا تغییرات مذکور را اعمال کند.

گروه دلایل اهمیت بسیاربالای نصب رایگان و آزمایشی اپلیکیشن‌ها را این‌طور توضیح می‌دهد:

ارزیابی آزمایشی و رایگان اپلیکیشن‌ها مکان مناسبی برای آغاز و تجمیع تحرکات ضروری جهت ایجاد تغییرات قابل‌توجه است. نسخه‌های آزمایشی به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهند تا تولیدات خود را به کاربران نمایش داده و آن‌ها را ارزش‌گذاری کنند. پیش از iOS، توسعه‌دهندگان مک نیز به شدت بر تست رایگان اپلیکیشن‌ها متکی بودند و در زمان ساخت نرم‌افزارهای بزرگ، این مسئله امکان امرارمعاش آن‌ها را فراهم می‌کرد.

App-Store-1024x575-e1526890679427 درخواست انجمن توسعه‌دهندگان از اپل مبنی بر اصلاح اپ‌استور

با دستیابی به این هدف، گروه بر مقوله توسعه معقول‌تر درآمد برای توسعه‌دهندگان تمرکز خواهد کرد. در حال حاضر اپل ۳۰ درصد از هزینه پرداختی کاربران برای اپلیکیشن‌ها و خریدهای درون‌برنامه‌ای را تصاحب می‌کند که این میزان در مقایسه با مبلغ دریافتی مایکروسافت، حتی پیش از اعلام سهم درآمدی این شرکت از محصولات تولیدی سال جاری نیز بیش‌تر است.

حتی در صورت دستیابی انجمن به تعداد اعضای هدف‌گذاری شده، باز هم پیش‌بینی واکنش اپل به درخواست گروه، امری دشوار خواهد بود. انجمن غیررسمی می‌گوید که در صورت تحقق این هدف، همچنان به تلاش‌های خود برای پیش‌برد هرچه بیش‌تر اصلاحات موردپسند توسعه‌دهندگان و تغییرات انجمن‌محور ادامه خواهد داد.

نوشته درخواست انجمن توسعه‌دهندگان از اپل مبنی بر اصلاح اپ‌استور اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *