خانه / دنیای خودرو / داستر داچیا، این بار بهتر از همیشه ظاهر شده است!
کاکوفایل

داستر داچیا، این بار بهتر از همیشه ظاهر شده است!

به دنبال یک پیش نمایش آنلاین در ماه گذشته، کمپانی داچیا از نسل دوم داستر داچیا پرده داری نموده هرچند گویی در نظر دارد که این خودروی شگفت انگیز را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت موتور ۲۰۱۷ در تیررس عموم قرار دهد. این خودرو که کاملا به روز شده و از نسل قبلی خود تا حدودی فاصله گرفته است از وجود طرحی تازه، تجهیزاتی جدید و محیط داخلی کاملا متفاوت بهره می‌برد.
فرانس ماریوت، مدیر کل فروش و بازاریابی کمپانی داچیا در کنفرانس مطبوعاتی نمایشگاه خودروی فرانکفورت موتور در این خصوص اذعان نمود که: SUV جدید داستر به مدد طراحی بیرونی قوی و محیط داخلی کاملا تغییر یافته‌اش که با تاکید بر افزایش آسایش سرنشینان و ارتقا کیفیت طراحی شده، بسیار قدرتمندتر از گذشته ظاهر شده است.


تصور این‌که بدنه بیرونی داستر داچیا کاملا تغییر یافته و از نسخه‌های پیشینش کاملا متمایز شده باشد کمی اغراق‌امیز خواهد بود زیرا داستر جدید، همان نسبت‌های اصلی و ابعاد کلی را حفظ نموده است اما به لطف شیارهای کمی پهن‌تر، شبکه رادیاتور برجسته‌تر و قوس چرخ‌های بزرگ‌تر، کمی عضلانی‌تر از قبل به نظر می‌رسد.

با بررسی دقیق‌تر می‌توان دریافت که چراغ‌های عقب این خودرو به دسته چراغ‌های موجود در جیپ رنگید بی‌شباهت نیستند، خوشبختانه این‌گونه چراغ‌ها در SUV رومانیایی خوش درخشیده‌اند و انتظار می‌رود که در این خودرو نیز مورد پسند قرار گیرند.
نمای عقبی داستر داچیا به لطف وجود سپر به روز شده همراه با دفیوزر جدید، کاملا تغییر یافته در حالی‌که میله‌های الومینیومی سقف و چرخ‌های ۱۷ اینچی، خبر از یک نمای ظاهری جدیدتر و قدرتمندتر دارند.


جالب اینجاست که این کمپانی هنوز اطلاعات دقیقی را در مورد مجموعه موتورهای این کراس اوور ارائه ننموده اما مطمئنا هیچ سورپرایزی در کار نخواهد بود و نسل جدید داستر داچیا نیز با همان موتورهای دیزلی و بنزینی همیشگی همراه با سیستم تمام چرخ متحرک و یا چرخ جلو متحرک عرضه خواهد شد، هر چند سازنده خودرو وعده داده که یک سیستم AWD ارتقا یافته نیز ارائه خواهد شد.

قطعا داستر داچیا جدید، تکنولوژی‌های جدیدی را به همراه خواهد داشت که نسل‌های قبلی از داشتن آنها محروم بوده‌اند مانند یک دوربین مولتی ویوو، هشدار نقطه کور، ایربگ‌های پرده‌ای، کنترل اتوماتیک اب و هوا، ورود بدون کلید و فعالسازی چراغ‌های اتوماتیک.


از دیگر ویژگی‌های مهم داستر داچیا می‌توان به طراحی کاملا جدید محیط داخلی آن اشاره کرد که اکنون از وجود یک داشبورد جدید، مجموعه ابزارهای جدید، یک کنسول مرکزی جدید و یک چرخ فرمان جدید بهره می‌برد. خبرها از نصب یک سیستم سرگرمی/اطلاعاتی جدید نیز حکایت دارد اما احتمالا این کار در سال آینده انجام خواهد شد.
داچیا در مورد قیمت اولیه نسل دوم داستر خود، هنوز چیزی نگفته است اما این کمپانی در گفت و گوی خبری بیان داشته که قیمت این خودرو به نحو شگفت انگیزی مقرون به‌صرفه خواهد بود.

نوشته داستر داچیا، این بار بهتر از همیشه ظاهر شده است! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *