خانه / دنیای خودرو / دارا خسروشاهی عنوان مدیرعاملی اوبر را پذیرفت!
کاکوفایل

دارا خسروشاهی عنوان مدیرعاملی اوبر را پذیرفت!

اپلیکیشن‌هایی مانند تپسی و اسنپ در ایران را می‌توان معادل اپلیکیشن‌های اوبر و لیفت در خارج از کشور دانست با این تفاوت که اپلیکیشن اوبر تا به امروز توانسته حمل و نقل بیش از ۶۰ کشور در دنیا را به دست بگیرد و تبدیل به غولی در این بخش از صنعت و تکنولوژی شود. بعد از برکناری تراویس کالانیک از ریاست اوبر، گزینه‌های زیادی روی میز برای پر کردن پست مدیرعاملی قرار گرفت تا این که هفته پیش این جایگاه به دارا خسروشاهی پیشنهاد شد.

به تازگی دارا خسروشاهی این مقام را پذیرفت و از سمت مدیرعاملی خود در اکسپدیا (‌Expedia) کناره گیری کرد. خسروشاهی از سال ۲۰۰۵ ریاست شرکت اکسپدیا را برعهده گرفت و توانست در طی ۱۲ سال این آژانس مسافربری را به مهره کلیدی در جهان تبدیل کند و سود آن را به ۲۳ میلیارد در جهان برساند. البته در حال حاضر درآمد شرکت اوبر چیزی بیش از ۷۰ میلیارد دلار است که در مقایسه با اکسپدیا چندین سر و گردن بالاتر است.

در طی ۱۲ ماهه گذشته شرکت اوبر با مسائل مختلف و دشواری از جمله دستمزد رانندگان، اتهام سوء استفاده جنسی از کارکنان و رسوایی‌های متعدد دست و پنجه نرم می‌کرد تا اینکه در خرداد ماه گذشته تراویس کالانیک مجبور به استعفا شد و حالا همه چشم‌ها به آقای دارا خسروشاهی است تا ببینند این مدیرعامل باقدرت چگونه می‌تواند مشکلات به وجود آمده را حل کند.

نوشته دارا خسروشاهی عنوان مدیرعاملی اوبر را پذیرفت! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *