خانه / دنیای خودرو / خیابان‌های ایران چشم انتظار پژو ۲۰۰۸ داخلی که تولید نمی‌شود!
کاکوفایل

خیابان‌های ایران چشم انتظار پژو ۲۰۰۸ داخلی که تولید نمی‌شود!

به گزارش چرخان، خط تولید پژو۲۰۰۸ فرانسوی که با سر و صدای زیادی در ایران راه‌اندازی‌شد، امیدها را برای به‌ثمرنشستن آرزوهای صنعت‌خودروسازی در کشور، بیش از پیش نمود ولی گزارش‌ها از ایرانخودرو نشان‌میدهد که پس از گذشت ۹ماه از سال‌جدید، هنوز خط‌تولید افتتاح‌شده خاک میخورد و قول وقرارهای بین دو شرکت، اجرایی نشده‌است.

البته باید گفت که ۴خودرویی که در هنگام افتتاح‌ خط‌تولید مونتاژ‌ شده‌بودند از این‌خبر مستثنا‌ هستند و اگر این‌تعداد پژو۲۰۰۸ را نادیده بگیریم (که البته دقایقی قبل، خبری منتشرشد که ۳ خودرو از این ۴ خودروی تولیدی به فرانسه صادر شده‌است)، باید گفت که تاکنون این‌خودرو در ایران تولید‌ نشده‌ است. بررسی‌ها نشان‌میدهد که دلیل واضحی برای عدم‌ تولید این محصول‌ مشترک وجود ندارد. سازمان گسترش نیز بارها در دفاع از این‌تاخیر به میان آمده‌ ولی دلیل این تاخیرها را اعلام نکرده‌است.

پژو2008

طبق اسناد منتشرشده در سال ۹۶، بیش از یک میلیون و صدهزار خودرو در کشور تولید شده است که این نشان از وضعیت نسبتا مناسب این صنعت در بخش تولید است و این بهانه را از ایرانخودرو خواهد گرفت که عدم‌ تولید این محصول‌ مشترک، مشابه‌بودن وضعیت تولید پژو ۲۰۰۸، به سایر‌ تولیدات است. حتی پیشرفت بیش از ۱۶درصدی تولید نسبت به سال ۹۵ نیز مزید‌ بر علت شده‌است که ابهامات در خصوص عدم تولید پژو ۲۰۰۸ بیش‌ از‌ پیش شود.

ایرانخودرو به‌تنهایی حدود ۵۰ درصد تولید سال ۹۶ را در اختیار‌ داشته و سایپا نیز در رده‌ دوم تولیدات خودرویی کشور قراردارد. آمارهای منتشرشده در رسانه‌ها نشان می‌دهد در همه شاخص‌های‌ تولیدی در صنعت‌خودرو، رشدهای خوبی صورت‌گرفته و ادعای خودروسازان در به‌صرفه‌نبودن، هزینه‌ها، عدم‌فروش و مشکلات جانبی بهانه‌تراشی بوده و مسئولین ذیربط در وزارت صنعت و سازمان‌گسترش باید به طور جدی به مساله عدم‌ تولید خودروی مشترک پسابرجامی ایرانخودرو ورود کنند، چرا که راه‌اندازی این خط‌تولیدی علاوه بر سودخوبی که نصیب کشور می‌کند، باعث اشتغالزایی شده و همچنین زمینه ساز ورود فناوری‌های جدید در صنعت‌خودروسازی به کشور خواهد شد.

نوشته خیابان‌های ایران چشم انتظار پژو ۲۰۰۸ داخلی که تولید نمی‌شود! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *