خانه / دنیای خودرو / خرید پژو ۲۰۶ sd صفر از سایت دیوار بهتر است یا پژو پارس؟
کاکوفایل

خرید پژو ۲۰۶ sd صفر از سایت دیوار بهتر است یا پژو پارس؟

دسترسی عالی به قطعات، بازار دست دوم خوب، پراکندگی مناسب نمایندگی‌ها و همچنین قیمت مناسب‌تر خودروهای تولید داخل، بسیاری از خریداران را به سمت خرید خودروهای داخلی مثل پژو ۲۰۶ sdو پژو پارس سوق داده است. هر دوی این خودروها جزو پرفروش‌ترین خودروهای تولید داخلند و از رنج قیمتی تقریبا یکسانی برخوردارند. در سایت‌های آنلاینی مثل دیوار که یکی از قسمت‌های مهم آن به خرید و فروش خودرو اختصاص دارد، پژو ۲۰۶  sd صفر ، ۷۲ میلیون تومان و پژو پرشیا صفر ۷۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند، اما جز قیمت، سوالی که پیش می‌آید این است که خرید پژو ۲۰۶ sd صفر عقلانی‌تر است یا پژو پرشیا؟

ظاهر

در بازار خودروی ایران، ظاهر، یکی از فاکتورهای اصلی برای خرید است و از این رو، پژو ۲۰۶ sd از این نظر که چهره به روزتری نسبت به پژو پارس یا پرشیا دارد و تا حد زیادی شبیه پژو ۲۰۶ هاچ بک است، گوی سبقت را از پژو پارس با ظاهر کلاسیک و خشنش ربوده است.

کابین و صندوق عقب

پژو ۲۰۶ sd و پژو پارس، هر دو از خودروهای خانوادگی بازارند و از این نظر بسیاری از خانواده‌های سفر برو جذب این دو خودرو می‌شوند. کابین پژو پارس از نظر طراحی در سطح پایین‌تری نسبت به ۲۰۶ قرار می‌گیرد، هرچند با داشتن فضای کافی برای سرنشینان، توانسته در رقابت با ۲۰۶ صندوقدار سربلند بیرون بیاید.

کیفیت داشبورد پژو پارس و بقیه مواد استفاده شده در آن پایین است، در حالی که داخل کابین ۲۰۶sd با وجود گذشت سال‌ها، متناسب مانده است. در این خودرو دسترسی به همه چیز برای راننده آسان است. کیفیت داشبورد از پرشیا بهتر است. دید به جلو مناسب است، ولی راننده به عقب دید خوبی ندارد و برای پارک خودرو، سنسور دنده عقب واجب است. صندوق ۴۷۰ لیتری پارس در حدود ۲۰ لیتر بزرگتر از رقیب است، اما صندوق عقب SD هم پاسخگوی نیازهای معمول است.

امکانات

چه قصد خرید پژو ۲۰۶ sd صفر را داشته باشید و چه پژو پارس صفر باید بدانید که هر دوی این خودروها از امکانات تقریبا یکسانی برخوردارند، اگرچه بسته به مدل، این امکانات کم یا زیاد می‌شوند. سیستم ترمز مجهز به ABS و EBD ‌، کیسه‌های هوا برای راننده و سرنشین کناری، تهویه مطبوع اتوماتیک، شیشه‌ها و آینه‌های برقی، سنسور دنده عقب و دماسنج از جمله این امکاناتند.

۲۰۶ صندوقدار در سال ۲۰۰۰ توسط Euro-NCAP آزمایش شده و توانسته ۴ ستاره از ۵ ستاره ایمنی این موسسه را در خصوص امنیت سرنشینان به دست بیاورد، بنابراین از نظر ایمنی یک سر و گردن از پژو پارس بالاتر است. گذشته از اینها با فشردن پدال ترمز sd متوجه می‌شویم که در وضعیت بهتری نسبت به پارس قرار دارد.

دور موتور و مصرف سوخت

میزان گشتاور پژو ۲۰۶sd، ۱۴۲ نیوتن متر است  و در سوی دیگر میدان پژو پارس، ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۳ نیوتن متر گشتاور در اختیار راننده قرار دهد. حجم موتور پژو sd، ۱۵۸۷ سی سی و برای پژو پارس ۱۷۶۱ سی سی است. حداکثر سرعت پژو صندوقدار ۱۹۳ کیلومتر در ساعت و برای پژو پارس ۱۹۰ کیلومتر در ساعت است. اگر به دنبال خرید خودرویی با مصرف سوخت پایین هستید خرید پژو ۲۰۶ sd صفر به صرفه‌تر است چراکه مصرف ترکیبی آن ۶٫۶۱ لیتر در برابر         ۹٫۱ لیتر پژو پارس است.

قطعات

از آنجایی که خودروهای داخل دارای نمایندگی هستند، هرکدام از این دو خودرو را که بخرید با مشکل پیدا کردن قطعات مواجه نمی‌شوید، هرچند قطعات پژو پارس قیمت کمتری دارد.

منبع : ویرلن

نوشته خرید پژو ۲۰۶ sd صفر از سایت دیوار بهتر است یا پژو پارس؟ اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *