خانه / تکنولوژی / حسگر تصویر ۳۸ مگاپیکسلی سونی IMX607 برای دوربین هوآوی پی ۳۰ پرو خواهد بود
کاکوفایل

حسگر تصویر ۳۸ مگاپیکسلی سونی IMX607 برای دوربین هوآوی پی ۳۰ پرو خواهد بود

در حالی که دوربین های ۴۸ مگاپیکسلی در حال فراگیر شدن روی موبایل ها هستند امروز خبری درباره حسگر تصویر ۳۸ مگاپیکسلی سونی IMX607 منتشر شده و افشاکننده معتقد است که این حسگر برای دوربین هوآوی پی ۳۰ پرو استفاده خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

اندازه حسگر تصویر ۳۸ مگاپیکسلی سونی IMX607 برابر ۱/۱٫۸ اینچ است و این برابر حسگر تصویر IMX600 است که سال جاری در هوآوی پی ۲۰ پرو و میت ۲۰ پرو استفاده شد و رزولوشن ۴۱ مگاپیکسلی را ارایه می کرد. این بار اما تفاوتی وجود دارد که زیرپیکسل های حسگر تصویر یک زیر پیکسل اضافی سفید دارد و دیگر خبری از فناوری Quad Bayer نیست.

سونی IMX607

سونی IMX607

به این ترتیب فناوری Quad Bayer به Dual Bayer تبدیل می شود و ارایه سفید برای ثبت HDR است. در حال حاضر در حسگر تصویر IMX600 دو زیر پیکسل برای عکاسی نوردهی طولانی و دو پیکسل برای عکاسی نوردهی کوتاه استفاده می شوند که با ادغام آن ها تصویر نهایی با کیفیت تر می شود. حالا به صورت کلی همین عمل با سیستم جدید انجام خواهد شد و انتظار پیشرفت داریم.

با اضافه شدن زیرپیکسل سفید به حسگر تصویر سونی IMX607 نور بیشتر به همراه اطلاعات شارپنس ثبت می شوند و دیگر نیازی به استفاده از دوربین سیاه و سفید نیست. در تئوری این دو خروجی دارد، ابتدا اینکه در عکاسی شرایط نوری ضعیف شاهد کیفیت بهتری خواهیم بود و دوم اینکه به سیستم فوکوس تشخیص فاز چهار پیکسلی (QPDAF) کمک خواهد کرد.

از دیگر برتری های استفاده از این راه حل را می توان در نسبت سیگنال به نویز بهتر برای شرایط نوری ضعیف، کاهش نویز کروما و البته حسگر تشخیص شدت و گرمای نور محیطی یکپارچه با حسگر دوربین اشاره کرد. توجه دارید که این موضوع آخر برای حذف حسگرهای اضافه جلو نمایشگر با استفاده از این حسگر برای دوربین سلفی نیز مفید است.

همچنین عکاسی تا ISO5000 برای این حسگر تصویر مشکل ویژه ای ندارد. هنوز مشخص نیست که این حسگر تصویر سونی IMX607 در پرچمدار آتی هواوی استفاده شود یا نه، اما اگر بخواهیم به حرف افشاکننده اعتماد کنیم چنین اتفاقی خواهد افتاد. نظر شما چیست؟ به نظر می‌رسد که بیشتر تلاش برای عکاسی در شرایط نوری ضعیف است.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *