خانه / تکنولوژی / حداکثر روشنایی نمایشگر ال جی جی ۷ تینکیو به ۱۰۰۰ نیت نزدیک می شود
کاکوفایل

حداکثر روشنایی نمایشگر ال جی جی ۷ تینکیو به ۱۰۰۰ نیت نزدیک می شود

حدودا یک ماه پیش بود که پیش از عرضه رسمی ال جی جی ۷ تینکیو در ترنجی شایعه پر و پیمان درباره نمایشگر آن خواندیم. ما می دانستیم که نمایشگر ال جی جی ۷ تینکیو از نوع LCD با روشنایی ۱۰۰۰ نیت، نسبت تصویر ۱۹٫۵:۹ و دارای بریدگی خواهد بود و همینطور هم شد. حالا یکی از سوال هایی که پیش می آید این است که واقعا نمایشگر ال جی جی ۷ تینکیو این میزان روشنایی را ارایه می کند؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا صحت این موضوع را بررسی کنیم.

در ترنجی خوانده بودیم که نوع پنل همانطور که گفتیم در دسته بندی LCD قرار می گیرد. مشخص نیست که دقیقا چرا ال جی در جی ۷ تینکیو از این نوع پنل به جای پنل ترندی تر OLED استفاده کرده است اما یکی از دلایل را می توان روشنایی نمایشگر ۱۰۰۰ نیت دانست. این میزان روشنایی اگر به صورت دستی برای شما در دسترس باشد که فوق العاده خواهد بود اما به دلیل مصرف انرژی بسیار زیاد عموما اجازه دسترسی به این حد از روشنایی توسط کاربر داده نمی شود و دستگاه در شرایطی که لازم باشد به آن پیک از روشنایی می رسد. در ال جی جی ۷ تینکیو اما شما می توانید با استفاده از یک تیک به صورت دستی، این میزان روشنایی را فعال کنید. پیش از این ال جی در جی ۵ نیز ادعای روشنایی ۸۰۰ نیت را کرده بود اما طبق بررسی های ما در ترنجی این نمایشگر اصلا آنقدرها که گفته می شد روشن نبود. از مصرف انرژی صحبت شد و بد نیست بدانید ال جی وعده مصرف انرژی ۳۰٪ کمتر را داده است که به دلیل استفاده از زیر پیکسل ۴ چهارم و سفید رنگ به این حد از روشنایی و مدیریت مصرف انرژی رسیده اند.

نمایشگر ال جی جی 7 تینکیو

نمایشگر ال جی جی ۷ تینکیو

این داده های بررسی Phonearena است. آن ها روشنایی را در حالت پیک اندازه گیری کرده اند و به عدد ۹۸۷ نیت رسیده اند که بسیار خوب است اما در متن بررسی آمده در این میزان روشنایی دقت رنگ ها به شدت افت می کند. همچنین به دلیل افزایش دما و مصرف انرژی ال جی جی ۷ تینکیو نمی تواند برای مدت زمان طولانی این میزان روشنایی را تولید کند. البته در متن بررسی نیامده که به صورت خودکار نور کم خواهد شد یا که چه!

بهترین مثال برای درک میزان روشنایی نمایشگر ۱۰۰۰ نیت را می توان تصویر اصلی مطلب دانست،‌ جایی که ال جی جی ۷ تینکیو با روشنایی ۱۰۰۰ نیت در مقابل همان دستگاه با روشنایی عادی (بدون تیک حداکثر شونایی، بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نیت) قرار دارد.

نظر شما چیست؟ عملکرد نمایشگر ال جی جی ۷ تینکیو را چطور می بینید؟ این فاکتور حداکثر روشنایی چقدر برای شما اهمیت دارد؟ بد نیست بدانید که نمایشگر سوپر امولد گلکسی اس ۹ می تواند تا ۱۱۳۰ نیت روشنایی را در شرایط نوری قوی (زیر تابش نور خورشید) تولید کند.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *