خانه / تکنولوژی / حافظه رم گلکسی اس ۹ فقط ۴ گیگابایت خواهد بود
کاکوفایل

حافظه رم گلکسی اس ۹ فقط ۴ گیگابایت خواهد بود

شایعات زیادی هر روز درباره پرچمدارهایی که دو ماه دیگر رسما معرفی می شوند منتشر می شود اما نمی توان به همه آن ها اعتماد کرد. هر چند همه این افشاکننده ها مدعی اند که اطلاعات آن ها از منبعی موثق بدست آمده است ولی یاد گرفته ایم که به هر شایعه ای نمی توان اعتماد کرد. امروز شایعه جالبی درباره حافظه رم گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹+ منتشر شده که اطلاعاتی درباره حافظه داخلی آن ها نیز همراه آن وجود دارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

حافظه رم و حافظه داخلی در پرچمدارهای سامسونگ تقریبا هر دو نسل ارتقا پیدا می کند، البته این یک قاعده کلی نیست و برخی سال ها به صورت متوالی شاهد افزایش حافظه رم بوده ایم. هر چند ما در ترنجی معتقدیم افزایش حافظه رم در موبایل های اندرویدی همچون افزایش رزلوشن نمایشگر بالاخره جایی بسیار کند و حتی متوقف می شود اما اینکه باور کنیم سامسونگ سه نسل از خانواده گلکسی اس خود با یک مقدار حافظه رم عرضه کند کمی سخت است. این تصور وقتی سخت تر است که در شایعه امروز عنوان می شود حافظه رم گلکسی اس ۹ فقط ۴ گیگابایت خواهد بود!

هر چند می توان انتظار داشت که سامسونگ با افزایش حافظه رم در گلکسی اس ۹+ کاربر را به خرید مدل گرانتر تشویق کند و در این شایعه نیز همینطور آمده است. حافظه رم گلکسی اس ۹+ احتمالا ۶ گیگابایت خواهد بود و با انتخاب های حافظه داخلی ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی عرضه می شود. هر چند عرضه گسترده مدل های حجم بالای موبایل های سامسونگ را بسیار کم دیده ایم اما به هر حال وجود نسخه ۲۵۶ گیگابایت برای آن موضوع دوست داشتنی است.

حافظه رم گلکسی اس ۹+ احتمالا ۶ گیگابایت خواهد بود

حافظه داخلی گلکسی اس ۹ تنها در دو نسخه ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت موجود خواهد بود که هر دو مدل فقط ۴ گیگابایت حافظه رم دارند. هر چند در حال حاضر گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۸ با همین حافظه رم عملکرد بسیار خوبی دارند اما نمی توان کتمان کرد که عملکرد گلکسی نوت ۸ با ۶ گیگابایت حافظه رم قطعا بهتر است.

به صورت کلی می توان گفت سیاست سال ۲۰۱۸ سامسونگ به شکلی است که کاربر را به سمت خرید مدل گرانتر هدایت می کند چرا که گلکسی اس ۹+ علاوه بر دوربین دوتایی، نمایشگر و باتری کمی بزرگتر، حافظه رم بیشتری هم دارد! نظر شما چیست؟ نظر شما درباره این سیاست خصمانه که اولین بار اپل با مدل پلاس پرچمدارهای خود ارایه کرد چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *