خانه / دنیای خودرو / جگوار XE L، آماده برای بازارهای چین!
کاکوفایل

جگوار XE L، آماده برای بازارهای چین!

نخستین اسپای شات‌هایی که از خودروی جگوار XE L منتشر شده نشان میدهد که این خودرو نسخه جدیدی از سدان XE با محور چرخ طولانی‌تر است. محور چرخ در این خودرو، حدود ۱۰ سانتی‌متر بیشتر شده که باعث ارائه فضای بیشتری در قسمت عقب خودرو می‌شود.

در حال حاضر، مدل جگوار XE نیز به چین وارد می‌شود و قیمت آن چیزی در حدود ۳۹۸ تا ۵۷۸ هزار یوآن است. موتورهای به کار گرفته شده در این مدل نیز شامل موتور توربو ۲.۰ لیتری با توان ۲۰۰ اسب بخار، موتور توربو ۲.۰ لیتری با توان ۲۴۰ اسب بخار و موتور ۶ سیلندر توربو ۳.۰ لیتری با توان ۳۴۰ اسب بخار است.

اما مدل جگوار XE L، به صورت محلی در شرکت مشترک چری- جگوار لندرور ساخته شده و تنها دارای یک موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری است و در حال حاضر، خبری از به کارگیری موتور ۶ سیلندر برای این خودرو به گوش نمی‌رسد. قیمت پایه جگوار XE L نیز چیزی معادل ۳۲۰ هزار یوآن خواهد بود.

در مقایسه با مدل XE، اندازه طولی، عرضی و ارتفاع جگوار XE L بیشتر و در حدود ۴۷۸۸/۱۸۵۰/۱۴۲۹ است. محور چرخ این خودرو نیز طولانی‌تر و برابر با ۲۹۳۵ میلی‌متر بوده که دقیقا ۱۰ سانتیمتر از محور چرخ مدل XE بیشتر است. این ارقام، ارقام رسمی هستند که توسط کمپانی جگوار منتشر شده‌اند.

تفاوت ۱۰ سانتی‌متری در محور چرخ ممکن است ناچیز به نظر آید اما قطعا باعث ایجاد فضای بیشتری برای پاها و سگ‌ها خواهد شد.

در مورد فضای داخلی کابین این خودرو می‌توان گفت که داشبورد جگوار XE L درست مانند مدل XE بوده و هیچ تغییری نکرده است و در قسمت پشت نیز سان‌روفی مختص سرنشینان عقب وجود دارد. همچنین در قسمت بیرونی نیز برخلاف خودروهای معمولی که مارک‌ها در زیر چراغ‌ها قرار دارند، مارک‌های مدل جگوار XE L به نقطه جدیدی در بالای چراغها منتقل شده‌اند.

 

 

نوشته جگوار XE L، آماده برای بازارهای چین! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *