خانه / دنیای خودرو / جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace
کاکوفایل

جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace

جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace
کراس‌اوور I-Pace به‌عنوان اولین خودروی تمام‌ الکتریکی جگوار، به‌زودی رونمایی می‌شود. این خودرو با بدنه‌ای مشابه نمونه‌ی مفهومی، مراحل تست نهایی را می‌گذراند.
بر اساس اخبار منتشرشده در روزهای اخیر، کراس‌اوور الکتریکی I-Pace در خط تولید شرکت مگنا استیر اتریش قرار دارد.
به گزارش زومیت برند مگنا با سرمایه‌گذاری چند شرکت کانادایی و ۱۰ هزار پرسنل فعال در اتریش، سابقه‌ی همکاری با مرسدس بنز، بی‌ام‌و، آئودی، استون مارتین و پژو دارد.
جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace
فردریش استراک، از مدیران مگنا به خبرنگاران گفت:
شرکت ما از مدت‌ها پیش، به پروژه‌ی تولید جگوار I-Pace دعوت شده بود تا درباره‌ی توانایی‌های خود، اعلام آمادگی کند. ما تلاش کردیم روند ساخت نمونه‌ی اولیه را برنامه‌ریزی کنیم که شامل ساخت بدنه، فضای داخلی، مونتاژ پیشرانه و قطعات فنی و رنگ‌آمیزی نهائی می‌شود.
جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace
صحبت از تولید خودرویی که قرار است برای اولین بار ساخته شود، ساده نیست. ساخت بدنه‌ی تمام آلومینیوم مدل I-Pace و مونتاژ قطعات آن از یک سو و تولید پیشرانه‌ی الکتریکی و متعلقات مدرن آن توسط جگوار از سویی دیگر، با چالش‌های زیادی روبه‌رو است.
جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace
مدل I-Pace برای فروش در اروپا آماده می‌شود و تا کمتر از یک سال دیگر، عرضه خواهد شد. این خودرو در سال ۲۰۱۸، در بازار جهانی حضور خواهد داشت و با تسلا مدل X رقابت خواهد کرد. جالب است بدانید که استراک، شتاب I-Pace را باورنکردنی و بهتر از محصول تسلا می‌داند. او معتقد است به‌محض فشار پا بر پدال، سرنشینان I-Pace در صندلی‌ها فشرده خواهند شد.
جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace
سال گذشته، نمونه‌ی مفهومی جگوار I-Pace در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی شد و با طراحی عالی و توانایی‌های جالب توجه، مورد استقبال کارشناسان قرار گرفت. بدنه‌ی این خودرو تنها ۵ سانتیمتر کوتاه‌تر از کراس‌اوور محبوب F-Pace بود و اعلام شد که دو پیشرانه‌ی الکتریکی آن، بیش از ۴۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. مدیران جگوار در آن زمان، رسیدن I-Pace به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون را کمتر از ۴ ثانیه اعلام کردند و مدعی شدند همراه باتری‌های ۹۰ کیلووات ساعت، می‌تواند انرژی لازم تا ۵۰۰ کیلومتر داشته باشد.
تنها شاسی‌بلند جگوار که امروزه در خط تولید قرار دارد، مدل F-Pace است. هرچند این خودرو اولین تجربه‌ی جگوار در کلاس خودروهای کراس‌اوور محسوب می‌شود؛ با فروش خوب و استقبال بازار جهانی مواجه شده و حتی در بعضی نظرسنجی‌ها، به‌عنوان بهترین خودروی دنیا شناخته شده است. مدل الکتریکی I-Pace از پلت‌فرمی متفاوت از F-Pace استفاده می‌کند؛ اما با تجربه‌ی موفق جگوار در این کلاس بدنه، می‌تواند به موفقیت در بازار امید زیادی داشته باشد. از سویی دیگر، نباید فراموش کنیم که تیم جگوار در مسابقات فرمول خودروهای الکتریکی (Formula E)، حضور قدرتمند و باسابقه‌ای دارد که مسلما بر فناوری استفاده‌شده در I-Pace، تأثیرگذار خواهد بود.

جگوار در آستانه‌ی تولید I-Pace


درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *