خانه / دنیای خودرو / جولان قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک و خریداران عجول!
کاکوفایل

جولان قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک و خریداران عجول!

ایران‌خودرو قیمت محصولات ایران‌خودرو طرح فروش ایران‌خودرو

پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک که حدود یکسالی است خبر ساز شده و در بهار سال جاری اولین سری پیش فروش این خودرو انجام شد و مورد استقبال مشتریان قرار گرفت ولی تحریم‌های آمریکا علیه صنعت خودروسازی کشور باعث شد تا پژو عملا دست ایران‌خودرو را برای تولید این خودرو خالی بگذارد که همین اتفاق منجر به تاخیر در تحویل پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک توسط این شرکت شد ولی قیمت بازار این خودرو نیز برای خود قصه‌ای مفصل دارد!

به گزارش چرخان، قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک توسط گروه خودروسازی ایران‌خودرو ۱۰۴ میلیون تومان تعیین شد تا یک رکورد جدید برای خودروهای داخلی ثبت شود و در حالیکه بسیاری از مشتریان این خودرو با امید به خرید خودرویی اتوماتیک و جدید با قیمت حوالی ۶۰ میلیون تومان ثبت نام کرده بودند حالا با یک خودروی صد میلیونی روبرو شدند که اغلب چاره‌ای جز فروش آن در بازار نداشتند ولی این فروش همراه با سودی شده است که بعضا به چیزی نزدیک به ۹۰ درصد است!

پژو 207 صندوقدار اتوماتیکاین خودرو که با ۱۵ میلیون تومان تخفیف ایران‌خودرو برای ثبت نامی‌های سری اول آن عرضه شده بود و چیزی در حدود ۳ میلیون تومان نیز به عنوان سود مشارکت و تاخیر در نظر گرفته شده بود که هزینه نهایی آن را به حوالی ۸۰ میلیون تومان رسانده بود که در حال حاضر با قیمت‌هایی در حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد و این یعنی سود ۹۰ درصدی برای ثبت نام کنندگان آن که قطعا در بین آنها دلالان زیادی نیز وجود دارند.

نکته جالب‌تر در مورد معاملات این خودرو استقبال خریدارانی است که گویا از کاهش احتمالی قیمت این خودرو خبر ندارند و مصرانه به دنبال خرید سری اول این خودروها هستند. با توجه به سابقه‌ای که از بازار دیده‌ایم باید شاهد قیمت این خودرو در بازار باشیم چرا که هنوز بسیاری از ثبت نام کنندگان این خودرو، خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند و به محض ورود تعداد بالایی از این خودروها شاهد افت قیمت خواهیم بود که کارشناسان پیش بینی قیمت ۱۳۰ میلیون تومانی را برای آن کرده‌اند.

پژو ۲۰۷ صندوقدار با موتور TU5 و قدرت ۱۰۵ اسب بخار با گشتاور ۱۴۲ نیوتون متر به بازار عرضه شده است که تفاوت خاصی با نسخه هاچبک نداشته است. استفاده از گیربکس اتوماتیک و همچنین استاندارد آلایندگی یورو ۵ از جمله ویژگی‌هایی است که برای این خودرو قید شده است.

گفتنی است که طبق شنیده‌ها از ایران‌خودرو به نظر می‌رسد که تولید این خودرو با گیربکس اتوماتیک به احتمال فراوان به مشکلات زیادی همراه خواهد بود که احتمالا منجر به تولید نسخه دستی آن خواهد شد.

نوشته جولان قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک و خریداران عجول! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *