خانه / دنیای خودرو / جدیدترین شرایط پیش فروش سایپا با موعد تحویل ۹۸؛ انگار نه انگار!
کاکوفایل

جدیدترین شرایط پیش فروش سایپا با موعد تحویل ۹۸؛ انگار نه انگار!

سایپا خودروهای چینی تحویل خودروهای پیش فروش شده محصولات جدید سایپا

شرایط پیش فروش ایران‌خودرو در حالی منتشر شده که حالا یک سوال بزرگ پیرامون محصولات سایپا وجود دارد و آن هم این است که چرا این شرکت فروش فوری راه اندازی نمی‌کند و کماکان بدون توجه به اوضاع فعلی اقدام به عرضه طرح‌های پیش فروش با موعد تحویل سال آینده می‌کند که هر بار نیز پیش پرداخت کمتری برای ثبت سفارش مشتری نیاز است که به نظر می‌رسد صرفا جذب نقدینگی لازم برای این شرکت باشد.

به گزارش چرخان،  گروه خودروسازی سایپا در بخشنامه‌ای اعلام کرد که مشتریان و متقاضیان خرید محصولات این شرکت می‌توانند از طرح‌های پیش فروش بلند مدت استفاده کنند که البته علی‌رغم انتظار مردم برای افزایش قیمت، خبری از این موضوع نیست و همانند ماه‌های گذشته اقدام به پیش فروش عادی نموده است.

تحویل خودرو سایپا خودروهای سایپااین شرایط فروش که از امروز آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت تعیین شده ادامه خواهد داشت، مشمول ۳ محصول ویژه و پرطرفدار این شرکت است که البته نبود سایر محصولات نیز به دلیل وضعیت فعلی بوده و احتمال عدم استقبال از آنها باعث شده تا صرفا خودروهای با احتمال فروش بالا به مشتریان عرضه شود.

اولین خودروی عرضه شده این طرح سایپا ۱۳۱ است که با پیش پرداخت ۱۱ میلیون تومان قابل سفارش بوده و مشتری از بین موعد تحویل شهریور و مهر سال آینده امکان انتخاب دارد. گفتنی است که به نظر می‌رسد افزایش قیمت حدود ۸۰ درصدی در قیمت این خودرو تا سال آینده رخ دهد که با توجه به پیش پرداخت گفته شده، فاصله قیمتی با قیمت قطعی احتمالی بسیار بالاست.

خودرو قیمت پراید 111دومین خودروی عرضه شده در این طرح، سایپا ۱۱۱ است که با پیش پرداخت ۱۱ میلیون تومان و موعد تحویل تیر، مرداد، شهریور و مهر ۹۸ قابل سفارش است. نکته جالب در مورد این خودرو ابهام در تولید آن است که با توجه به تعطیلی بعضی از واحدهای تولید آن و برنامه‌های قبلی اعلام شده سایپا و سازمان استاندارد به نظر می‌رسد چالش عجیبی بین مشتریان و این شرکت باشد.

سومین خودروی عرضه شده در این طرح، تیبا ۲ است که از جمله خودروهای پرطرفدار سایپا بوده و با پیش پرداخت ۱۵ میلیون تومان و موعد تحویل شهریور و مهر ۹۸ قابل سفارش است. این خودرو در حال حاضر با قیمت ۴۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود و با توجه به شایعات موجود پیرامون قیمت گذاری ۵ درصد زیر قیمت مارکت، به نظر می‌رسد که در سال آینده با قیمتی در حدود ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان به مشتریان تحویل داده شود.

نکات مهم پیرامون شرایط فروش گروه خودروسازی سایپا

  • سود مشارکت در نظر گرفته شده برای این طرح ۱۵ درصد و سود انصراف نیز ۱۲ درصد اعلام شده است.
  • قیمت نهایی و قطعی خودروها در زمان صدور دعوتنامه و به قیمت روز شرکت خواهد بود.
  • امکان صلح برای این خودروها وجود ندارد و خودرو به فرد ثبت نام کننده تحویل داده می شود.

نوشته جدیدترین شرایط پیش فروش سایپا با موعد تحویل ۹۸؛ انگار نه انگار! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *