خانه / دنیای خودرو / ثبت سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت با خودروی الکتریکی لوسید
کاکوفایل

ثبت سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت با خودروی الکتریکی لوسید

ثبت سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت با خودروی الکتریکی لوسید
خودروی تمام الکتریکی لوسید ایر، هر روز به تولید انبوه نزدیک‌تر می‌شود. به‌تازگی تست نهایت سرعت لوسید ایر با رسیدن به عدد ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت با موفقیت انجام شده است تا این خودرو یکی از سریع‌ترین خودروهای برقی دنیا باشد.
چند هفته‌ی قبل به معرفی خودروی AIR EV از شرکت لوسید پرداختیم. این برند کمتر از ۷ سال قدمت دارد؛ اما توسط مهندسانی اداره می‌شود که سابقه‌ی کار در تسلا و دیگر خودروسازان موفق جهان به همراه دارند. لوسید اعلام کرده است که قیمت نهایی مدل استاندارد AIR EV تنها ۵۲.۵ هزار دلار خواهد بود که مالیات بر تولید ایالت کالیفرنیا، قیمت آن را به حدود ۶۰ هزار دلار می‌رساند.
به گزارش زومیت پیتر رولینسون، مهندس ارشد شرکت لوسید چند ماه پیش در نمایشگاه خوردوی دیترویت به خبرنگاران اطمینان داد که اولین محصول این برند با نام AIR EV، توانایی رسیدن به سرعت‌های بیش از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد. حالا در ویدئوی جالبی که در انتهای این مطلب آورده شده است، ثبت سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت توسط این خودرو و تست پایداری آن در این سرعت، مشاهده می‌شود.
ثبت سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت با خودروی الکتریکی لوسید
لوسید ادعا می‌کند که AIR EV به این سرعت خیره‌کننده محدود شده است و از نظر فنی می‌تواند از این هم سریع‌تر باشد. این مدل با رکورد ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت یکی از سریع‌ترین خودروهای برقی دنیا خواهد بود و پشت سر مدل کانسپت وان از رایمک و نیو (Nio) از شرکت چینی نکست (Next EV) خواهد ایستاد. اگر چه سوپراسپرت‌هایی مثل فورد GT نیز به‌سختی می‌توانند به این سرعت برسند؛ اما ثبت سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت در مسیری مستقیم و با صرف زمانی نسبتا زیاد توسط AIR EV، چندان کاربردی محسوب نمی‌شود.
فراموش نکنیم رسیدن به سرعت‌های بالاتر از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برای یک خودروی الکتریکی دستاورد بسیار مهمی است؛ آن‌هم خودرویی که قرار است در کلاس سدان‌های خانوادگی عرضه شود و یک سوپراسپرت گران‌قیمت به حساب نمی‌آید. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۲.۵ ثانیه، دیگر توانایی مهم AIR EV است که مسلما جذابیت زیادی برای بازار جهانی خواهد داشت؛ هرچند که چند دهم ثانیه کندتر از سریع‌ترین نسخه‌ی تسلا مدل S خواهد بود.
ثبت سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت با خودروی الکتریکی لوسید
به نظر می‌رسد خودروهای ۶۰ هزار دلاری لوسید به این زودی به جاده‌های دنیا راه پیدا نکنند. قرار است اولین نمونه‌های مدل AIR EV تا سال ۲۰۱۸، به تعداد ۲۵۵ دستگاه و با آپشن‌های کامل ارائه شوند که مسلما بیش از ۱۰۰ هزار دلار قیمت خواهند داشت. حتی با این قیمت، داشتن پیشرانه‌ای به قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار، همراه با باتری‌هایی که انرژی لازم برای طی کردن بیش از ۵۰۰ کیلومتر مسافت را فراهم می‌کنند، جالب توجه خواهد بود.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *