خانه / تکنولوژی / تیم کوک: یادگیری برنامه‌نویسی از آموختن زبان انگلیسی مهم‌تر است!
کاکوفایل

تیم کوک: یادگیری برنامه‌نویسی از آموختن زبان انگلیسی مهم‌تر است!

همه ما می‌دانیم که برنامه‌نویسی کامپیوتر راهی طولانی را برای رسیدن به جایگاهی که الان در آن حضور دارد،‌ طی کرده و دیگر همانند گذشته به‌عنوان کاری بیهوده به آن نگاه نمی‌شود. باید افزود که در دنیای امروز اهمیت یادگیری برنامه‌نویسی بارها توسط رهبران سیاسی و مدیران کمپانی‌های مختلف یادآوری شده است.

اخیرا نیز تیم کوک،‌ مدیر عامل کمپانی اپل، در جریان مصاحبه‌ای که با وب‌سایت ۹to5Mac داشته در ادعایی جالب اعلام کرده که به نظر او یادگیری کد نویسی در مقایسه با فراگرفتن زبان انگلیسی از اهمیت بیشتری برخوردار است. آقای کوک نظر خود را درباره موضوع مورد بحث هنگامی‌که در تور فرانسه حضور داشت، بیان کرد.

تیم کوک: یادگیری برنامه‌نویسی از آموختن زبان انگلیسی مهم‌تر است!

کوک تاکید می‌کند که یک دانش‌آموز فرانسوی با آموختن برنامه‌نویسی می‌تواند به تمام جهان برسد. البته کوک خاطر نشان کرد که او فکر نمی‌کند که یادگیری انگلیسی امری بی‌اهمیت است، بلکه از نظر او یادگیری برنامه‌نویسی باید به یک نیاز اصلی در مدارس سرتاسر جهان تبدیل گردد.

تیم کوک: یادگیری برنامه‌نویسی از آموختن زبان انگلیسی مهم‌تر است!

این نخستین بار نیست که اپل به علاقمندی خود درباره آموزش کد نویسی از سنین پایه اشاره می‌کند و اهالی کوپرتینو طرح‌های متعددی از جمله انتشار اپلیکیشن Swift Playgrounds و همکاری با سازندگان اسبا‌ب‌بازی را در گذشته برای تشویق کودکان به آموختن برنامه‌نویسی اجرا نموده‌اند. پیش از تیم کوک نیز باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، آموزش کد نویسی در مدارس را موضوعی مهم قلمداد کرده بود.

نوشته تیم کوک: یادگیری برنامه‌نویسی از آموختن زبان انگلیسی مهم‌تر است! اولین بار در پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *