خانه / دنیای خودرو / تویوتا پریوس ۲۰۱۹ با قیمت ۲۷,۳۰۰ دلار
کاکوفایل

تویوتا پریوس ۲۰۱۹ با قیمت ۲۷,۳۰۰ دلار

تویوتا پریوس که در ابتدای کار خود باهدف مصرف بهینه بالا و موتور هیبریدی کم‌مصرف عرضه‌شده بود، دارای طراحی جدیدی بود که نتوانست ازنظر زبان طراحی خود، حرف زیادی برای گفتن داشته باشد؛ اما تویوتا در نسخه‌های بعدی آن سعی در ارتقا این طراحی به سمت هر چه زیباتر شدن گرفته است.

جدیدترین نسخه پریوس که برای سال ۲۰۱۹ آماده تولید و عرضه‌شده است، باقیمت پایه ۲۷,۳۰۰ دلار به بازارهای جهانی راه پیدا خواهد کرد.

برای نسخه ۲۰۱۹، تویوتا نام‌گذاری کلاس‌های پریوس را از یک، دو، سه و چهار به نام‌های L,LE,XLE و تورینگ تغییر داده است. ارزان‌ترین نسخه چهارچرخ محرک (AWD) پریوس، نسخه LE بوده و نسخه XLE نیز با مواردی مانند قدرت خروجی قابل‌تغییر موتور و گرم‌کن‌های صندلی، باقیمت ۲۹,۷۴۰ دلار عرضه خواهد شد. البته یک نسخه اقتصادی که چهارچرخ محرک نبوده نیز باقیمت پایین‌تر ۲۴,۶۹۰ دلار، به بازارهای جهانی راه پیدا خواهد کرد.

نسخه چهارچرخ محرک پریوس، دارای یک موتوربرقی اضافه‌شده تا بتواند به قدرت دهی بیشتر خودرو مخصوصاً در محور عقب، کمک کند. قدرتی که باعث افزایش ۹ کیلومتر بر ساعتی سرعت خودرو شده و می‌تواند شتاب گرفتن اولیه آن را نیز سرعت ببخشد.

همان‌طور که می‌دانید، پریوس در مصرف بهینه سوخت بسیار عالی عمل می‌کند. به‌طوری‌که مصرف سوخت آن در بزرگراه،۴٫۹ لیتر در هر صد کیلومتر و در مسیرهای شهری نیز ۴٫۵۲ لیتر است. به این دلیل مصرف پریوس در شهر کمتر است که در سرعت‌های پایین از موتوربرقی خود استفاده می‌کند.


تویوتا همچنین در جدیدترین مدل پریوس، تغییرات اندکی را نیز برای طراحی خارجی آن انجام داده است که آن را بیش‌ازپیش به نسخه پریوس پرایم پلاگین هیبرید، شبیه می‌کند.

 

 

نوشته تویوتا پریوس ۲۰۱۹ با قیمت ۲۷,۳۰۰ دلار اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *