خانه / تکنولوژی / تلگرام طلایی یا هاتگرام پیام رسان مستقل هستند؟! خوابید یا خود را به خواب زده اید؟
کاکوفایل

تلگرام طلایی یا هاتگرام پیام رسان مستقل هستند؟! خوابید یا خود را به خواب زده اید؟

اخبار را مرور می کردم که رسیدم به اظهار نظر آقای پیام تیرانداز، مدیرعامل خبرگزاری فارس رسیدم.  او گفته بود “خبرگزاری فارس از همه پیام‌رسان‌های قانونی استفاده می‌کند/ فعالیت فارس در طلاگرام و هاتگرام” پیام رسان قانونی؟! طلاگرام؟! هاتگرام؟! پرسش ما این است که تلگرام طلایی یا هاتگرام پیام رسان مستقل هستند؟! خوابید یا خود را به خواب زده اید؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید.

می دانیم تلگرام پیام رسانی است که کلاینت های توسعه دهنده ثالث دارد. این کلاینت ها می توانند ویژگی هایی را به شما اضافه کنند و در مواردی ویژگی هایی را شما اطلاع ندارید را انجام دهند. ما تا کنون چندین مقاله درباره تلگرام طلایی، هاتگرام و دیگر کلاینت های فارسی مدعی “نسخه بدون فیلتر تلگرام فارسی” در ترنجی خوانده ایم که برخی از آن ها را یادآوری می کنیم:

بیشتر بخوانید: نسخه فیلترشکن تلگرام و نسخه های غیر رسمی را نصب نکنید، هشدار وزارت ارتباطات

بیشتر بخوانید: تلگرام طلایی را لغو نصب کنید، امنیت مبهم از نظر کارشناسان

بیشتر بخوانید: تلگرام طلایی جاسوسی می کند: بررسی کد جاوا کلاینت تلگرام طلایی

بیشتر بخوانید: اوپنگرام (OpenGram) چیست؟ چرا تلگرام بدون فیلتر اندروید را عرضه می کند؟

بیشتر بخوانید: تلگرام ایکس (Telegram X) تقلبی به عنوان نسخه بدون فیلتر تلگرام در حال انتشار است!

بیشتر بخوانید: جت گرام (JetGram) جدیدترین پوسته تلگرام طلایی!

بیشتر بخوانید: آزادگرام (Azadgram) را نصب نکنید

مسئله ای که برخی در آن یا با خود یا با ما رودربایسی دارند این است که به کلاینت های ایرانی تلگرام می گویند “پیام رسان”. آیا این ها “پیام رسان مستقل” هستند که این صحبت را می کنید؟ آیا امنیت کاربران و حریم خصوصی آن ها با این کلاینت های فارسی تامین است؟

عمده کاربردی که از کلاینت های ایرانی تلگرام می شود محدود کردن کانال هایی است که آن ها را به هر دلیلی نامناسب می دانند. صحبت اینجاست که چرا خود را به خواب زده اید؟ اظهار نظر زیر را بخوانید:

تیرانداز بر عدم بازگشت خبرگزاری فارس به پیام رسان اصلی تلگرام تاکید کرد و افزود: هیچ برنامه ای برای بازگشت به تلگرام نداریم اما با توجه درخواستهای متعدد مخاطبان و فعالیت قانونی و بدون مشکل هاتگرام و طلاگرام، در کنار فعالیت در سایر پیام رسانهای داخلی، در این دو پیام رسان نیز فعالیت خواهیم کرد.

این یعنی شما در تلگرام در دسترس نیستید؟! کمتر از یک ماه پیش بود که در ترنجی خواندیم تلگرام اینجاست که بماند! دلیل افت بسیار زیاد پیام رسان های داخلی ای است که با هزینه های هنگفت ارایه شدند. در نهایت دو هفته پیش نیز می خوانیم که فعالیت تلگرام های فارسی در حوزه تصمیمات وزارت ارتباطات نبوده است!

چرا درباره تلگرام شفاف سازی نمی شود؟

در حال حاضر تقریبا همه رسانه ها از تلگرام استفاده می کنند ولی کسی به روی خودش نمی آورد. شما چطور فکر می کنید؟ آیا شما هنوز از تلگرام استفاده می کنید؟ فکر می کنید راهبرد دولت در برابر تلگرام چه خواهد بود؟ قرار است همینطور کژ دار و مریز زیر نقاب تلگرام طلایی و هاتگرام فعالیت کند یا اتفاق دیگری می افتد؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *