خانه / تکنولوژی / تقاضای دوربین های تشخیص چهره ۳ بعدی پس از موفقیت Face ID افزایش یافت
کاکوفایل

تقاضای دوربین های تشخیص چهره ۳ بعدی پس از موفقیت Face ID افزایش یافت

اپل حسگر اثرانگشت را روی موبایل به معنای امروزی که می شناسیم ارایه کرد و سپس خودش از آن بیرون رفت و به توسعه سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی پرداخت. از آنجا که سخت افزار و نرم افزار توسط اپل توسعه داده می شود، هماهنگی و یکپارچگی در این طرح کاملا مشهود است اما نمی توان گفت بدون مسئله ظاهر شده است! به هر حال سرعت کلی باز کردن قفل کمتر است اما درباره این بخش یک صحبت جالب را در ادامه با مطلب با شما مطرح خواهم کرد. خبر جدیدی که رسیده است، افزایش تقاضای دوربین های تشخیص چهره ۳ بعدی پس از موفقیت Face ID بوده و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

ببیند، درست است که خیلی از اوقات ما می خواهیم قفل دستگاه را باز کنیم و با وجود حسگر اثرانگشت تنها یک لمس تا انجام موضوعی که انتظار داریم فاصله وجود دارد (البته در دستگاه هایی که حسگر اثرانگشت همیشه روشن دارند!) اما خیلی از اوقات هم هدف ما دیدن نوتیفیکیشن ها روی صفحه قفل است. در دستگاه هایی که حسگر اثرانگشت دارند ابتدا باید دکمه قفل زده شود، نوتفیکیشن ها را ببینید و سپس قفل را باز کنید. در راهبرد جدید اپل یعنی سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی به نام Face ID، با فعال بودن روشن شدن نمایشگر به محض برداشتن دستگاه، اولین چیزی که می بینید (با شناسایی چهره شما) نوتیفیکیشن هاست و در همین حین قفل دستگاه هم باز شده و می توانید با یک سوایپ وارد دستگاه شوید! این یعنی شاید سرعت باز کردن دستگاه به صورت بنچمارک وار و مقایسه طور کمتر از حسگر اثرانگشت باشد اما تجربه کاربری خلق شده توسط اپل متفکرانه تر و غنی تر ظاهر شده است.

این را نوشتیم تا دلیل موفقیت سیستم تشخیص چهره ۳ بعدی اپل را گفته باشیم. البته اگر هیچ شرکت دیگری هم از این سیستم استفاده نکند می توان از آن به عنوان یک سیستم موفق یاد کرد چون روی پرچمدارهای سومین تولیدکننده بزرگ موبایل در دنیا استفاده می شود و رضایت مشتریان از آن در بالاترین حد قرار دارد.

همچنین شایعه وجود داشت که شاید اپل در دوربین اصلی آیفون های ۲۰۱۹ نیز از دوربین تشخیص چهره سه بعدی استفاده کند که البته این موضوع چندی پیش رد شد! به هر حال تولیدکننده های اندرویدی هم که در تلاش برای ارایه حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر هستند،‌حتما گوشه چشمی به دوربین های تشخیص چهره ۳ بعدی دارند. در حال حاضر اوپو R17 پرو با دوربین سوم تشخیص ۳ بعدی روی قاب پشتی ارایه شده که این نشان می دهد مصارف این دوربین در زمینه AR هم می تواند قابل توجه باشد.

نظر شما چیست؟ آیا این فناوری را به زودی روی موبایل ها خود خواهیم دید؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *