خانه / تکنولوژی / تست مقاومت شیائومی پوکوفون اف ۱ (Pocophone F1): جنس ارزان، مقاوم هم هست؟
کاکوفایل

تست مقاومت شیائومی پوکوفون اف ۱ (Pocophone F1): جنس ارزان، مقاوم هم هست؟

سه هفته پیش بود که در ترنجی خواندیم شیائومی POCOphone F1 با اسنپدراگون ۸۴۵ و قیمت ۳۰۰ دلار رسما معرفی شد. چطور می شود که اینطور می شود؟ بدنه پلاستیکی خواهد شد، NFC حذف می شود (واقعا مگر NFC چند است؟!) و دوربین دیگر آن دوربینی نیست که در کلاس پرچمدار باشد. همچنین نمایشگر هم دیگر OLED نیست. حالا سوال اینجاست که آیا جنس ارزان، مقاوم هم هست؟ برای پاسخ به این پرسش با ترنجی همراه باشید تا تست مقاومت شیائومی پوکوفون اف ۱ (Pocophone F1) را مرور کنیم.

 

بدنه کاملا پلاستیکی شیائومی پوکوفون اف ۱ (PocoPhone F1) حداقل خوب است که مات در نظر گرفته شده و کلیدهای فیزکی آن فلزی است. قاب دور دستگاه طوری رنگ زده شده که حس فلز را بدهد اما در حقیقت پلاستیک است. همچنین یکی دیگر از مواردی که با ارزان شدن تا مرز ۳۰۰ دلار برای یک دستگاه دارای اسنپدراگون ۸۴۵ رخ می دهد، حذف مقاومت در برابر آب و خاک است.

با توجه به قیمت پایین PocoPhone F1 شاید انتظار می رفت از شیشه گوریلا گلس برای محافظت از نمایشگر استفاده نشود. در حقیقت شاید هم نشده باشد اما مقاومت آن در اندازه شیشه های مقاوم گوریلا گلس هست از همین رو مقاومت نمایشگر در برابر خراشیدگی همانند دیگر پرچمدارهای سال است. بدنه پلاستیکی کاملا در مقابل خراشدیگی بی دفاع است و حتی کلیدها می توانند روی آن خط بیاندازند. نمایشگر در مقابل شعله همانند نمایشگرهای IPS عمل می کند. نمایشگر پوکوفون F1 پس از ۱۰ ثانیه قرار گرفتن در مقابل شعله خاموش شده و پپس از حذف گرما، روشن می شود.

اما در برابر خم شدن می توان گفت که پوکوفون اف ۱ نه آنقدرها استقامت دارد که خم به ابرو نیاورد اما آنقدر توانایی دارد که از شکستن و آسیب فیزیکی جلوگیری کند و با کمی نرمش قهرمانانه (!) در مقابل فشارها، آن را پشت سر می گذارد.

نظر شما چیست؟ به نظر می رسد تست مقاومت شیائومی پوکوفون اف ۱ (PocoPhone F1) قابل قبول است، اینطور نیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *