خانه / تکنولوژی / تست سرعت گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ با نوکیا ۷ پلاس
کاکوفایل

تست سرعت گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ با نوکیا ۷ پلاس

همیشه که نمی شود دو پرچمدار را با هم مقایسه کرد! خیلی از کاربران انتخاب خود را از بین میان رده های لوکس انجام می دهند و ورود برندهای مختلف به این دسته بندی می توان گفت که اینجا نیز رقابت جالبی شکل می گیرید. امروز می خواهیم دو میان رده لوکس جذاب از سامسونگ و نوکیا یعنی گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ و نوکیا ۷ پلاس را با هم مقایسه کنیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

نوکیا ۷ پلاس و گلکسی A8 پلاس خیلی شبیه به هم هستند اما جالب است بدانید با نمایشگر ۶ اینچی حتی نمونه نوکیا جمع و جور، باریک تر و سبک تر است که در مقابل یک برآمدگی دوربین دارد و البته باتری بزرگتر ۳۸۰۰ میلی آمپری. به صورت کلی اگر طرفدار موبایل شیشه ای نباشید در بخش طراحی می توان گفت نوکیا بهتر عمل کرده است ولی طراحی شیشه گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ کمی ترندی تر است.

درباره دوربین ها باید نوکیا ۷ پلاس یک دوربین دوگانه خیلی خوب روی قاب پشتی دارد اما گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ یک دوربین دوگانه برای دوربین سلفی و دوربین اصلی تکی دارد. خب مشخصا می توان گفت من شخصا دوربین اصلی دوگانه را دوست دارم اما این روزها خیلی ها دوست دارند سلفی پرتره بگیرند و حقیقتا اگر اهل سلفی باشید، می چسبد! همچنین نمونه نوکیا می تواند فیلم برداری ۴K داشته باشد اما سامسونگ فقط FHD فیلم برداری می کند.

از نظر پردازنده ها خب نوکیا از کوالکام استفاده کرده و سامسونگ از خودش و این یعنی اسنپدراگون ۶۶۰ روی نوکیا ۷ پلاس و اگزینوس ۷۸۸۵ روی گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ قرار دارد. با نوکیا ۷ پلاس در مدل پایه خود ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی دارد اما گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ در این حالت ۳۲ گیگابایت است. در مقابل شما در گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ یک شکاف اختصاصی برای کارت حافظه جانبی دارید که در نوکیا ۷ پلاس به صورت اشتراکی با سیم کارت دوم است!

نقطه قوت بزرگ سامسونگ همچنان نمایشگر سوپر امولد آن است که در مقابل نمایشگر IPS نوکیا ۷ پلاس قطعا جذاب تر است. به صورت کلی همانطور که در این ویدیو دیدید، در کمال تعجب چیپست اگزینوس سامسونگ بازی ها را سریع تر یا برابر با اسنپدراگون ۶۶۰ اجرا می کرد اما در اجرای برنامه چیپست کوالکام بهتر بود.

نظر شما چیست؟ کدام یک و چرا؟ البته چون هنوز قیمت نوکیا ۷ پلاس در کشورمان مشخص نیست کمی نظر دادن سخت خواهد بود اما در نظر داشته باشید که با قیمت گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ می توانید با تاکید، گلکسی اس ۸ بخرید!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *