خانه / تکنولوژی / تراشه کوالکام اسنپ‌دراگون ۶۷۵ از اسنپ‌دراگون ۷۱۰ قوی‌تر است!
کاکوفایل

تراشه کوالکام اسنپ‌دراگون ۶۷۵ از اسنپ‌دراگون ۷۱۰ قوی‌تر است!

snapdragon675-e1547355115556 تراشه کوالکام اسنپ‌دراگون 675 از اسنپ‌دراگون 710 قوی‌تر است!

اخیرا دستگاه ناشناخته‌ای در وب‌سایت آنتوتو رویت شده است که از تراشه جدید اسنپ‌دراگون ۶۷۵ با لیتوگرافی ۱۱ نانومتری بهره می‌گیرد. این پردازنده در بنچمارک آنتوتو امتیاز ۱۷۴۰۰۰ را کسب کرد که در مقایسه با عملکرد ۱۵۵۰۰۰ امتیازی تراشه ۱۰ نانومتری اسنپ‌دراگون ۷۱۰ که در اسمارت‌فون اوپو RX17 پرو به‌کارگیری شده بسیار بالاتر است.

gsmarena_002-3 تراشه کوالکام اسنپ‌دراگون 675 از اسنپ‌دراگون 710 قوی‌تر است!

جالب‌تر از خود تراشه، گوشی‌هایی هستند که از آن استفاده می‌کنند. تنها ۲ گوشی با اسامی موتو P40 و هایسنس U30 همراه با تراشه اسنپ‌دراگون ۶۷۵ تولید می‌شوند و از اسمارت‌فون موتو P40 نیز هنوز رونمایی نشده است. لذا انتساب امتیاز کسب شده به هندست دوم فرضیه‌ای منطقی به‌نظر می‌رسد.

با لو رفتن فهرست گیک‌بنچ اسمارت‌فون هایسنس U30 با سیستم‌عامل اندروید ۹ و ۶ گیگابایت رم، صحت فرضیه مذکور به اثبات رسید. این گوشی در تست پردازش تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای به ترتیب امتیازات ۲۲۰۰ و ۵۸۰۰ را به خود اختصاص داد و این ارقام با امتیازات گوشی اوپو RX17 پرو در تست‌ها هم‌راستا هستند.

gsmarena_003-2 تراشه کوالکام اسنپ‌دراگون 675 از اسنپ‌دراگون 710 قوی‌تر است!

اسنپ‌دراگون ۶۷۵ در مقایسه با نزدیک‌ترین همتایان خود یعنی اسنپ‌دراگون ۶۷۰ و اسنپ‌دراگون ۷۱۰ تراشه جالبی به‌شمار می‌آید. چیپست اسنپ‌دراگون ۶۷۵ دارای ۲ هسته کایرو ۴۶۰ (کورتکس A76) با فرکانس ۲٫۰ گیگاهرتز و ۶ هسته کایرو ۴۶۰ (کورتکس A55) با فرکانس ۱٫۷ گیگاهرتز بوده و بر مبنای فرآیند ۱۱ نانومتری تولید شده است. تراشه اسنپ‌دراگون ۶۷۰ از ۲ هسته کایرو ۳۶۰ (کورتکس A75) با فرکانس ۲٫۰ گیگاهرتز و ۶ هسته کایرو ۳۶۰ (کورتکس A55) با فرکانس ۱٫۷ گیگاهرتز بهره گرفته و بر مبنای فرآیند ۱۰ نانومتری با بهره‌وری بالاتر تولید می‌شود. اسنپ‌دراگون ۷۱۰ نیز یک تراشه ۱۰ نانومتری است که از ۲ هسته کایرو ۳۶۰ (کورتکس A75) با فرکانس ۲٫۲ گیگاهرتز و ۶ هسته کایرو ۳۶۰ (کورتکس A55) با فرکانس ۱٫۷ گیگاهرتز استفاده می‌کند.

نوشته تراشه کوالکام اسنپ‌دراگون ۶۷۵ از اسنپ‌دراگون ۷۱۰ قوی‌تر است! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *