خانه / دنیای خودرو / تامین قطعات رنو در ایران تبدیل به امری محال شد!
کاکوفایل

تامین قطعات رنو در ایران تبدیل به امری محال شد!

رنو فرانسه

یکی از مشکلات بزرگ برای بسیاری از دارندگان محصولات رنو در ایران تامین قطعات است که برای تعمیر آنها مورد نیاز بوده و این شرایط برای خودروهای وارداتی دو چندان شده و عملا بسیاری از خودروهای وارداتی را به یک پارکینگ نشین محض تبدیل کرده است! البته گفتنی است در حال حاضر به دلیل واردات خوب گذشته این مشکل بسیار کم است ولی به دلیل عدم واردات قطعه به زودی تامین قطعات رنو در ایران به یک امری محال تبدیل می‌شود!

به گزارش چرخان، خروج آمریکا از برجام باعث شد تا بسیاری از شرکت‌های خارجی فعال در صنایع مختلف ایران اقدام به توقف فعالیت خود کرده و عملا دست شرکای داخلی خود را خالی گذاشته و در بحبوحه فعالیت‌هایی که برای توسعه فعالیت‌هایشان داشتند عملا زیر پایشان خالی شد!

شرکت برتر پارس خودرو محصولات پارس خودروخروج بسیاری از شرکت‌ها از صنایع مختلف به گونه‌ای انجام شد که تکلیف بسیاری از شرکت‌های داخلی به سرعت مشخص شد و عملا برنامه ریزی‌های تکمیلی خود را انجام دادند ولی خروج رنو فرانسه از ایران که شریک کاری چندین شرکت داخلی محسوب می‌شد با تقلای عجیبی برای ماندن همراه بود که امیدهای شرکای داخلی را برای حضورش زنده نگه داشته بود!

رنو فرانسه تا روزهای پایانی شروع تحریم‌های خودروسازی صراحتا از ادامه حضورش سخن می‌گفت ولی اهالی صنعت خودروسازی کشور تصور می‌کردند که که این ادعاها عملی خواهد شد ولی به محض شروع تحریم‌های خودروسازی رنو اعلام کرد که بازار آفریقا را جایگزین بازار ایران کرده و مطیع دستورات آمریکا برای تحریم‌ها خواهد بود که باعث شد به یکباره شرکای داخلی با این موضوع مواجه شده و عملا فرصتی برای جبران این اتفاق نداشته باشند!

تاریخچه رنو فرانسهیکی از اتفاقاتی که این برخورد رنو فرانسه برای ایران ایجاد کرد این بود که در بحث تامین قطعات با مشکل مواجه شده و در حال حاضر صرفا مواردی در انبارهای ایران‌خودرو، سایپا، پارس خودرو و نگین خودرو وجود دارند که در ماه‌های گذشته وارد شدند و طبیعتا تا چند ماه آینده به اتمام خواهند رسید و حتی بعضا شنیده می‌شود که در بعضی از قطعات این معضل رخ داده و با ممنوعیت وارداتی که داشتیم به یک مشکل بزرگ برای این شرکت‌ها تبدیل شده است.

اگر از بحث خودروهای وارداتی این برند فرانسوی بگذریم به تولیدات داخلی سازی شده پارس خوردو می‌رسیم که با توجه به شایعات منتشر شده این شرکت حتی توان تحویل تعهدات خردادماه خود را نداشته و به تازگی صرفا تعهدات سری اول این ماه را فراخوان کرده است و طبیعتا با ادامه‌دار بودن وضعیت فعلی باید شاید مشکلاتی بین مشتریان و این شرکت‌ها برای تحویل خودروهایی مانند ساندرو، تندر ۹۰ و …. باشیم.

محصولات رنو تامین قطعات رنواگر از بعد و گستردگی ماجرا می‌خواهید بدانید باید بگوییم طبق آمار منتشر شده چیزی در حدود ۱۵ هزار تعهد برای خانواده گروه رنو در این شرکت‌ها وجود دارد که مشکل اصلی آنها قطعات رنو است!

نوشته تامین قطعات رنو در ایران تبدیل به امری محال شد! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *