خانه / دنیای خودرو / بی وای دی S6 بعد از یکسال چگونه بوده است؟
کاکوفایل

بی وای دی S6 بعد از یکسال چگونه بوده است؟

بی وای دی S6 بعد از یکسان چگونه بوده است؟
شرکت خودروسازی کارمانیا به تازگی اولین سال فعالیت خود را سپری کرده است و در این مدت، توانسته تا بیش از دو هزار دستگاه از بی وای دی S6 را به بازار کشور عرضه کند. این شرکت به عنوان یک خودروساز در کشور شناخته می شود که شریک تجاری بی وای دی چین است و در حال حاضر در کنار مونتاژ S6، برنامه تولید F3 و S7 را در ایران دنبال می کند.

استان کرمان را می توان اولین مکان در ایران برای عرضه بی وای دی S6 دانست. زیرا اولین خریدها برای S6 در شهر کرمان ثبت شده است و در این مدت یک سال، مالکان این خودرو با این کراس اوور چینی سفرهایی را تجربه کرده اند. چندی پیش شرایطی فراهم شد تا با یک دستگاه بی وای دی S6 تولید داخل که یک سال پیش تولید شده و امروز بیش از ۳۵ هزار کیلومتر راه رفته بود، تجربه رانندگی یک روزه ای را در کرمان داشته باشیم.

بعد از یکسال S6 چگونه است؟
وقتی وارد کابین خودرو شدیم، آنچنان افت کیفیت خاصی را احساس نکردیم. قاعدتا وقتی بیش از ۳۵ هزار کیلومتر بر روی صندلی می نشینید که از چرم مصنوعی ساخته شده است، باید توقع آن را داشته باشید که رگه های چروک بر روی آن دیده شود. S6 هم از این قاعده خارج نبوده و در این بخش مانند رقبا افت کیفیتی دیده می شود. وقتی رانندگی را با S6 شروع کردیم، خبری از افت شتاب نبود و همچنان می شد با این خودرو همان شتاب حدود ۱۳٫۸ ثانیه را ثبت کرد. همچنین در برخی از خودروهای چینی بعد از چند هزار کیلومتر به خاطر نوع دسته موتور و دست اندازهای جاده های ایران، خیلی زود این قطعه مستهلک می شود و در دور موتورهای پایین لرزش های موتور به کابین منتقل می شود. ولی به خاطر سبک طراحی دسته موتورهای S6 هنوز بعد از ۳۵ هزار کیلومتر لرزش موتور به کابین نمی آمد. در این مدت مالک خودرو گیربکس دوکلاچه S6 را برای سرویس و تعویض روغن نبرده بود و با این حال کشش خودرو همچنان پا برجا بود و معکوس های قابل قبولی از خودرو دریافت می کردیم. ولی احساس می شد که باید S6 تا حدود ۱۰ یا ۱۵ هزار کیلومتر دیگر برای سرویس گیربکس برود تا دوباره سرحال شود.
بعد از اینکه چند ساعتی در شهر کرمان بودیم و حدود ۸٫۳ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف کردیم، به سمت کلوت های شهداد راه افتادیم. جالب بود که در استان کویری کرمان، جاده ها و گردنه های کوهستانی وجود داشت که ذات سردسیری داشتند و دمای هوا ناگهان به شدت افت کرد. در گردنه با چهار سرنشین اکثرا با دنده ۳ و ۴ رانندگی می کردیم و سعی داشتیم تا با حفظ دور موتور، قدرت خودرو را در سربالایی ها حفظ نماییم. وقتی با سرعت بیش از ۷۵ کیلومتر بر ساعت وارد پیچ ها می شدیم، حرکات عرضی خودرو احساس می شد و سیستم تعلیق مک فرسون عقب هم تا حد قابل توجهی پایداری خودرو را حفظ می کرد. بعد از حدود ۲ ساعت رانندگی به کلوت های شهداد رسیدیم. این منطقه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استان کرمان شناخته می شود که هر ساله بازدیدکنندگان ایرانی و خارجی زیادی به آن جا سفر می کنند. برای ورود به این منطقه هیچ نیازی به یک شاسی بلند و کراس اوور نیست. اما اگر بخواهید که چند دپه را پشت سر بگذارید باید با کراس اوورها، هر چند تک دیفرانسیل ادامه مسیر دهید و اگر بخواهید به عقب کلوت ها و کویر سفر کنید، دیگر نیاز به یک خودرو دو دیفرانسیل است.
بی وای دی S6 بعد از یکسان چگونه بوده است؟
زاویه ورود و خروج S6 در این منطقه خوب بود و توانستیم حدود یک ساعت در منطقه کلوت شهداد رانندگی کنیم. کشش مناسب خودرو بر در دوره موتورهای میانی باعث می شد تا بتوان بهتر از برخی رقبا از پس شیب های ورودی بر آمد. بعد از خارج شدن از این منطقه و رسیدن به شهداد، توانستیم مصرف سوخت ترکیبی ۸٫۶ لیتر را در گردنه ها و کل مسیر ثبت کنیم و مصرف سوخت جاده ای را با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت، به ۷٫۳ لیتر کاهش دهیم.
در کل می توان گفت که بی وای دی S6 مورد نظر، به عنوان نمونه های اولیه مونتاژی توانسته بود در یک سال گذشته نظر مالک خود را جلب کند و او را راضی نگه دارد. این خودرو در طور یکسال بسیار نزدیک به روزهای اول خود بود و طبیعی است که در واقعیت هم باید تمام خودروها پس از یکسال و حدود ۳۵ هزار کیلومتر پیمایش، افت کیفیتی نداشته باشند. حال باید منتظر ماند دید که بی وای دی های S6 در سال دوم چگونه ظاهر می شوند و آیا می توانند با پیمایش بیش از ۷۰ هزار کیلومتر مانند روز اول باقی بمانند؟
بی وای دی S6 بعد از یکسان چگونه بوده است؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *