خانه / تکنولوژی / به‌زودی گوشی‌های هوشمند به لنزهایی با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابری مجهز خواهند شد
کاکوفایل

به‌زودی گوشی‌های هوشمند به لنزهایی با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابری مجهز خواهند شد

شرکت‌های Asia Optical و Coreophotonics در حال طراحی و توسعه لنزهایی با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابری هستند که قرار است به‌زودی در گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرند. مراحل اخذ تاییدیه برای این لنزها از اواخر سال جاری میلادی آغاز خواهد شد و احتمالا از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

رابرت لای، رئیس شرکت Asia Optical، در این رابطه عنوان کرد که این لنز از یک قطعه لنز شیشه‌ای غیرکروی (Aspherical) و چهار لنز پلاستیکی بهره خواهد برد. در حال حاضر، ۲۲۰ دستگاه ساخت لنز شیشه‌ای غیرکروی در اختیار این شرکت قرار دارد که امکان تولید تولید ۱۲ میلیون قطعه در ماه را فراهم می‌کند. گفتنی است از این تعداد، ۱۶۰ دستگاه در کشور تایوان و ۶۰ دستگاه نیز در کشور میانمار قرار دارند.

زوم اپتیکال

هم‌اکنون شرکت Asia Optical بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار ماژول شیشه‌ای را تولید می‌کند و در اختیار شرکت‌های فعال در صنعت خودروسازی قرار می‌دهد. گفتنی است شرکت Coreophotonics نیز در هفته گذشته، شکایتی را علیه اپل درخصوص عدم رعایت حق پتنت مربوط به سیستم دوربین دوگانه مطرح کرد که هنوز نتیجه این ادعا بررسی و مشخص نشده است.

نوشته به‌زودی گوشی‌های هوشمند به لنزهایی با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابری مجهز خواهند شد اولین بار در پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *