خانه / تکنولوژی / بهترین تشخیص چهره در تصاحب کدام تلفن هوشمند است؟ آیفون ۱۰ در مقابل گلکسی نوت ۸ و وان پلاس ۵تی
کاکوفایل

بهترین تشخیص چهره در تصاحب کدام تلفن هوشمند است؟ آیفون ۱۰ در مقابل گلکسی نوت ۸ و وان پلاس ۵تی

ویژگی بازکردن قفل گوشی با چهره در سال ۲۰۱۱ همراه با گلکسی نکسوس سامسونگ معرفی شد، در ابتدا این ویژگی بسیار مورد استقبال قرار گرفت ولی بعد از مدتی بخاطر نا امن بودن و همچنین دقت کم نتوانست به راه خود ادامه دهد و مانند اسکنر اثرانگشت محبوبیت زیادی بدست نیاورد. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

با این حال پس از گذشت سال‌ها باز هم شرکت‌ها به ویژگی قفل چهره روی آورده‌اند که دلیل آن فقط بخاطر پیشرفت این فناوری نیست، بلکه بخاطر استفاده راحت تر برای کاربران و جای‌گیری راحت تر در تلفن‌های کم حاشیه است.

اما بهترین گوشی برای تشخیص چهره کدام است؟ در امروز با مقایسه آیفون ۱۰، گلکسی نوت ۸ و وان پلاس ۵تی در خدمت شما هستیم.

 

بررسی در حالت معمولی

در اولین بخش گوشی‌ها در روز روشن آزمایش شده‌اند و نتیجه آن عالی و بدون هیچ مشکلی بود. عملکرد هر سه گوشی در نور آفتاب، در زیر ابر و چه در سایه یکسان بوده است.

در امتحان این سه گوشی در خانه گلکسی نوت ۸ کمی ضعیف عمل می‌کند و کمی زمان می‌برد تا چهره را تشخیص دهد ولی آیفون ۱۰ و وان پلاس ۵تی مانند نور مناسب کار می‌کنند و تاخیری ندارند.

در تاریکی کامل تشخیص چهره گلکسی نوت ۸ فاقد هیچ‌گونه استفاده‌ای است در حالی که دو گوشی دیگر با کمی تاخیر کار می‌کنند. در محیط تاریک وان پلاس ۵تی گزینه‌ای برای کمک به ویژگی تشخیص چهره دارد که با افزایش نور صفحه صورت را نورانی می‌کند.

 

بررسی با عینک طبی

استفاده از عینک طبی تاثیر زیادی بر روی هر سه گوشی نداشته و تلفن‌ها عملکردی مانند بخش قبلی داشته‌اند.

 

بررسی با عینک آفتابی

عملکرد گوشی‌ها در این بخش قابل نتیجه گیری نیست. گاهی اوقات تشخیص چهره کار می‌کند و گاهش اوقات نه! تشخیص به مقدار نور محیط و زاویه نگه داری گوشی بستگی دارد ولی در میان این سه تلفن آیفون ۱۰ عملکرد بهتری دارد و فقط در زمانی که نور خورشید در کنار صورت یا پشت صورت قرار داشته باشد گوشی قادر به تشخیص نبوده است.

وان پلاس ۵تی نیز دارای میزان موفقیت در شناسایی متوسط بوده و گاهی اوقات زمان زیادی صرف تشخیص می‌شود ولی به هرحال این بهتر از گلکسی نوت ۸ است که با عینک آفتابی در تمام زاویه‌ها به سختی عمل می‌کند.

 

بررسی با شال گردن

در این بخش شناسایی برای آیفون ۱۰ و گلکسی نوت ۸ کمی سخت بوده و گاهی اوقات قادر به تشخیص نبوده‌اند ولی وان پلاس ۵تی حتی با پوشاندن بینی و دهان نیز به طور معمولی چهره را تشخیص می‌دهد.

کلاه زمستانی نیز در تشخیص دخالت نمی‌کند و هر سه تلفن به خوبی عمل می‌کنند.

 

بررسی با کلاه بیس بال

در این بخش آیفون ۱۰ و وان پلاس ۵تی به خوبی عمل کرده‌اند ولی عملکرد گلکسی نوت ۸ خوب نبوده است و احتمالا دلیل آن بخاطر سایه کلاه بر روی بیش از نصف چهره است.

 

نتیجه گیری

درمیان بسیار از تلفن‌های دارای این ویژگی سه تا از بهترین‌ها انتخاب شده‌اند ولی فقط دو تلفن عملکرد خوبی دارند. آیفون ۱۰ با استفاده از دوربین عمق میدان پیشرفته و پرتوهای مادون قرمز با ایجاد اسکن سه بعدی کار می‌کند و وان پلاس ۵تی با استقاده از الگوریتم‌های دوربین جلو کار می‌کند که کار شناسایی در هردو آن‌ها بسیار سریع و قابل اعتماد در تمام بخش‌ها انجام می‌شود.

در گلکسی نوت ۸ امیدوار بوده‌ایم تا نتیجه خوبی را مشاهده کنیم ولی تشخیص چهره این گوشی فقط در نور مناسب خوب است و با استفاده از عینک یا کلاه دچار مشکل می‌شود.

 

نظر شما درمورد استفاده از ویژگی تشخیص چهره در تلفن‌های هوشمند جدید چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *