خانه / تکنولوژی / بنچمارک Antutu اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150) بالاتر از کایرین ۹۸۰ و اپل A12 بایونیک دیده شد، سه کلاستر ۱+۳+۴ هسته ای
کاکوفایل

بنچمارک Antutu اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150) بالاتر از کایرین ۹۸۰ و اپل A12 بایونیک دیده شد، سه کلاستر ۱+۳+۴ هسته ای

دو هفته پیش بود که بنچمارک اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150) لو رفت، در حقیقت بنچمارک GeekBench به ما نشان می داد که چیپست پرچمدار ۲۰۱۹ کوالکام پایین تر از آیفون ۷ و چیپست اپل A10 است حتی! امروز اما بنچمارک Antutu اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150) بالاتر از کایرین ۹۸۰ و اپل A12 بایونیک دیده شده که موضوع را جالب تر می کند. حتی موضوع وقتی جالب تر می شود که شاهد سه کلاستر ۱+۳+۴ هسته ای در اسنپدارگون ۸۱۵۰ هستیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

بنچمارک Antutu اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150)

بنچمارک Antutu اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150)

همانطور که در بنچمارک Antutu اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150) می بینید، امتیاز +۳۶۲ هزار برای چیپست کوالکام چیپست های اپل A12 بایونیک با امتیاز +۳۵۳ هزار و هوآوی کایرین ۹۸۰ با امتیاز +۲۷۳ هزار را پشت سر می گذارد.

همانطور که شاهد هستید عملکرد چیپست جدید کوالکام از هوآوی کایرین ۹۸۰ و اپل A12 بایونیک طبق بنچمارک Antutu بالاتر است. اما جزئیات این تست چطور است؟ تصویر زیر را ببینید:

بنچمارک Antutu اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150)

بنچمارک Antutu اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150)

همانطور که می بینید عملکرد چیپست اسنپدراگون ۸۱۵۰ در پردازنده مرکزی (CPU)، پردازنده گرافیکی (GPU) و عملکرد کلی UX بالاتر از اکثر دستگاه های تست شده در Antutu است. نکته جالب تر اما درباره همان کلاستر یا شاخه های پردازنده مرکزی (CPU) اسنپدراگون ۸۱۵۰ است.

پیش از این در ترنجی خوانده بودیم که کوالکام در اسنپدراگون ۸۱۵۰ شبیه به هوآوی کایرین ۹۸۰ عمل خواهد کرد. طبق شایعات در حقیقت انتظار می رفت که پردازنده مرکزی یا همان CPU اسنپدراگون ۸۱۵۰ به قرار زیر باشد:

۱- چهار هسته ای با هسته های Silver

۲- دو هسته ای با هسته های Gold 

۳- دو هسته ای با هسته های Gold+

حالا اما گفته می شود که اسنپدراگون ۸۱۵۰ (Snapdragon 8150) با سه کلاستر متفاوت روایت شده است که به قرار زیر است:

  • ۱- یک هسته ای Cortex-A76 با فرکانس ۲.۸۴ گیگاهرتز
  • ۲- سه هسته ای Cortex-A76 با فرکانس ۲.۴۴ گیگاهرتز
  • ۳- چهار هسته ای Cortex-A55 با فرکانس ۱.۷۸ گیگاهرتز

البته من فکر می کنم که این هسته ها با معماری مبتنی بر موارد ذکر شده و شخصی سازی شده توسط کوالکام معرفی خواهند شد. به هر صورت این سبب می شود که اسنپدراگون ۸۱۵۰ در بنچمارکی مانند Geekbench شاهد عملکرد تک هسته ای بهتر باشیم.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید کوالکام تخت پادشاهی را از کایرین ۹۸۰ هوآی در اکوسیستم اندروید خواهد گرفت؟ فکر می کنید که که اپل A12 بایونیک به زانو درآید؟ البته اگر هم درآید قطعا اپل A12X در مقابل اسنپدراگون ۸۱۵۰ قدم علم خواهد کرد!

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *