خانه / تکنولوژی / بنچمارک اگزینوس ۹۸۱۰ روی گلکسی اس ۹ لو رفت، امتیاز تک هسته ای ۵۰٪ بیشتر از اسنپدراگون ۸۴۵
کاکوفایل

بنچمارک اگزینوس ۹۸۱۰ روی گلکسی اس ۹ لو رفت، امتیاز تک هسته ای ۵۰٪ بیشتر از اسنپدراگون ۸۴۵

یک ماه پیش بود چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ رسما معرفی شد و یک ماه پیش از آن برای تولید انبوه وارد خط تولید شده بود. می دانیم که این چیپست در مدل جهانی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹+ استفاده خواهد شد اما مدل بازار امریکای شمالی و احتمالا چین از اسنپدراگون ۸۴۵ بهره خواهند برد. بنچمارک گلکسی اس ۹+ با اسنپدراگون ۸۴۵ منتشر شد و مقایسه آن با آیفون X را دیدیم. حالا نوبت به بنچمارک اگزینوس ۹۸۱۰ روی گلکسی اس ۹ است که امتیاز تک هسته ای قابل تاملی را از خود به جای گذاشته است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا این بنچمارک را ببینیم.

بنچمارک اگزینوس 9810 گلکسی اس 9

بنچمارک اگزینوس ۹۸۱۰ گلکسی اس ۹

همانطور که در تصویر بالا می بینید، دستگاهی با مدل سامسونگ SM-G960 و چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ در بنچمارک Geekbench تست شده است. نقطه قابل توجه درباره سخت افزار گلکسی اس ۹ تایید حافظه رم ۴ گیگابایت است.

چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ دارای پردازنده مرکزی ۸ هسته ای خواهد بود که فرکاسن ۱٫۷۹ هرتز برای آن دیده می شود، انتظار می رود این فرکانس برای هسته های متوسط باشد و هسته های قوی که از نسل سوم معماری اختصاصی سامسونگ مانگوس (Samsung Mongoose) خواهد بود، فرکانس بالاتری خواهند داشت.

مهم ترین نکته ای که در این بنچمارک می توان دید، ۵۰٪ عملکرد قوی تر در بخش تک هسته ای نسبت به چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ است. امتیاز اسنپدراگون ۸۴۵ در Geekbench و بخش تک هسته ای ۲۴۲۲ بوده اما اگزینوس ۹۸۱۰ امتیاز ۳۶۴۸ را ارایه می کند. اینکه آیا سامسونگ چنین اختلاف عملکردی را روی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹+ نیز قرار خواهد داد یا آن را کنترل می کند هنوز مشخص نیست اما به نظر می رسد اگر چنین اختلافی وجود دارد سامسونگ باید تمام گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹+ ها را با چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ طراحی و تولید کند، نظر شما چیست؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *