خانه / دنیای خودرو / بررسی تغییرات قیمتی خودروها از فروردین تا خرداد ۹۷ در کشور
کاکوفایل

بررسی تغییرات قیمتی خودروها از فروردین تا خرداد ۹۷ در کشور

همان‌گونه که می‌دانید،  در حال حاضر قیمت خودروهای سواری در بازار داخلی کشور بیش از حد واقعی بوده و در واقع حباب قیمتی شدیدی بازار خودرویی ایران را فرا گرفته است. در این رابطه، باید گفت که اتومبیل‌های موجود در بازار نسبت به ماه‌های گذشته، دچار افزایش قیمت شدیدی شده‌اند و با کم شدن توان خرید مشتریان، عملا خرید و فروش خودروها بسیار کم شده است.

بر این اساس، حال در این مطلب قصد داریم به معرفی چندین مدل از خودروهای موجود در بازار داخلی کشور که رشد قیمتی زیادی داشته‌اند، بپردازیم تا بهتر متوجه نابسمانی موجود در بازار داخلی کشور شویم (لازم به ذکر است که قیمت‌های اعلام شده در این گزارش، از ۱۵ فروردین لغایت ۸ خردادماه سال جاری بوده و خودروهای تولید شده در داخل کشور مد نظر ما هستند).

پراید ۱۳۱

پراید ۱۳۱ که به عنوان ارزان‌ترین خودروی صفرکیلومتر موجود در کشور شناخته می‌شود، در ۱۵ فروردین سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۲۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود، اما حال در تاریخ ۸ خرداد، دارای قیمتی برابر با ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.        

پراید ۱۱۱   

پراید ۱۱۱ در تاریخ ۱۵ فروردین سال جاری قیمتی برابر با ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان داشت، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

پراید ۱۳۲

پراید ۱۳۲ در تاریخ ۱۵ فروردین سال جاری، داری قیمتی برابر با ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، اما در تاریخ ۸ خردادماه، قیمت این مدل برابر با ۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

چانگان CS35

چانگان CS35 در تاریخ ۱۵ فروردین سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۷۳ میلیون تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۷۸ میلیون تومان است.

تیبا هاچ‌بک رینگ معمولی

تیبا ۲ (هاچ بک) در تاریخ ۱۵ فروردین سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود، اما حالا قیمت آن برابر با ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

پارس تندر/ گیربکس جدید با مولتی

پارس تندر در تاریخ ۱۵ فروردین سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۴۵ میلیون تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت این خودرو در آستانه ۵۰ میلیون تومان است.

سراتو ۱۶۰۰ آپشنال

سراتو ۱۶۰۰ آپشنال در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۸۷ میلیون تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۹۶ میلیون تومان است.

سراتو ۲۰۰۰ آپشنال

سراتو ۲۰۰۰ آپشنال در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۹۸ میلیون تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۱۲۲ میلیون تومان است.

ساندرو اتوماتیک   

ساندرو اتوماتیک در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۵۹ میلیون تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۷۰ میلیون تومان است.

استپ وی اتوماتیک        

استپ وی اتوماتیک در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۶۲ میلیون تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۷۶ میلیون تومان است.

 خودروهای داخلی پژو 405

پژو ۴۰۵ SLX

پژو ۴۰۵ SLX در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۳۳ میلیون تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۳۶ میلیون تومان است.

         

پژو ۴۰۵GLX

پژو ۴۰۵GLX در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۳۱ میلیون تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

           

سمند EF7 بنزینی  

سمند EF7 بنزینی در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

سورن توربو

سمند سورن توربو در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۴۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

پژو ۲۰۰۸    

پژو ۲۰۰۸ در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۱۵۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. (این خودرو یکی از رکورد داران افزایش قیمت است)

دانگ فنگ H30 CROSS

دانگ فنگ H30 CROSS در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۵۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵     

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۳۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۴۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

پژو ۲۰۶ صندوقدار

پژو ۲۰۶ صندوق دار در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۴۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک 

پژو ۲۰۷ اتوماتیک در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۵۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۶۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

         

رانا

رانا در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

دنا پلاس     

دنا پلاس در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۶۲ میلیون تومان است.

دنا پلاس توربو      

دنا پلاس توربو در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۵۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۶۸ میلیون تومان است.

         

هایما S7 توربو

هایما S7 توربو در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۱۰۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۱۲۶ میلیون و ۸۰۰ تومان است.

         

بسترن B30

بسترن B30 در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۶۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۷۴ میلیون و ۹۰۰ تومان است.

مزدا ۳ نیو (تیپ ۴)

مزدا ۳ نیو (تیپ ۴) در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۱۴۴ میلیون هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۱۷۷ میلیون تومان است (این خودرو نیز یکی از رکورد داران افزایش قیمت است).

جک S5 اتوماتیک

جک S5 اتوماتیک در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال جاری، دارای قیمتی برابر با ۱۰۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود، اما حالا در تاریخ ۸ خرداد، قیمت آن برابر با ۱۲۵ میلیون و ۷۰۰ تومان است.

در پایان لازم به ذکر است که قیمت های درج شده مربوط به قیمت بازار آزاد هستند که به خودی خود، هرچه بیشتر نوسان به وجود آمده را نشان می‌دهند.

نوشته بررسی تغییرات قیمتی خودروها از فروردین تا خرداد ۹۷ در کشور اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *