خانه / دنیای خودرو / بررسی اپلیکیشن ۱۴۱؛ یک پیشگوی بی نظیر برای سفر!
کاکوفایل

بررسی اپلیکیشن ۱۴۱؛ یک پیشگوی بی نظیر برای سفر!

شاید برای بسیاری از فناوری‌های روز بخواهیم از تعاریفی مانند تکنولوژی روز و حیرت‌آور استفاده کنیم که در زندگی ما انسان‌ها تاثیرات بالایی داشتند، شاید برای بسیاری از آنها این توصیف اغراق آمیز است ولی به جرات می‌توانیم بگوییم که این تعریف و توصیف برای برنامه‌ای همچون اپلیکیشن ۱۴۱ که یک ابزار و همراه استثنایی برای سفر است، گزافه گویی نبوده و هر آنچیزی است که یک مسافر و گردشگر به آن نیاز دارد!

اپلیکیشن ۱۴۱ ابزاری فوق‌العاده و عالی برای یک مسافرت هوشمندانه و لذت بخش است چرا که به کاربر قدرت پیش بینی اتفاقاتی را می‌دهد که شاید همین چند سال قبل، حتی به آن فکر هم نمی‌کرد! اینکه بدانید وضعیت همین الان، تکرار می‌کنیم همین الان اتوبان اصفهان چگونه است یا ترافیک در اتوبان قزوین به رشت در چه حالتی است و یا اینکه میانگین سرعت جاده‌ها چقدر است، چیزهایی نیستند که به سادگی بتوان از کنار آنها گذشت و لب به تحسین باز نکرد.

اپلیکیشن ۱۴۱ چه امکاناتی را در اختیار کاربران قرار میدهد؟

اپلیکیشن ۱۴۱ امکانات فوق العاده‌ای به کاربرانش ارائه می‌دهد که قطعا پرداخت به همه آنها از حوصله ما و شما در چرخان خارج است ولی ما سعی می‌کنیم به مهم‌ترین امکانات این اپلیکیشن فوق‌العاده و بی‌نظیر بپردازیم:

آخرین اخبار روز و لحظه ای را به صورت چکیده از سازمان راهداری کشور ببینید!

در اپلیکیشن ۱۴۱ بخشی به عنوان آخرین اخبار روز راهها و جاده‌های کشور موجود است که به کاربر امکان می‌دهد آخرین اطلاعات خبری از مسیری که قصد طی کردن آن را دارد، کسب کرده و آگاهانه اقدام به سفر کند. همچنین در دیگر بخش مربوط به اخبار، قابلیت شنیدن اخبار صوتی این مرکز نیز وجود دارد که برای رانندگان در حین سفر و یا افرادی که اهل مطالعه نوشتاری نیستند، مفید است.آخرین تصاویر دوربین‌های نظارتی سطح جاده‌ها را ببینید و بدانید و سفر کنید!

یکی از امکانات فوق العاده اپلیکیشن ۱۴۱ امکان نمایش آخرین تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی سطح جاده‌ها است که کاربر به راحتی در هر کجای ایران که هست می‌تواند ۳ تصویر آخری که دوربین‌های نظارتی ثبت کرده‌اند، مشاهده کرده و برای تصمیم‌گیری خود استفاده نماید.

 

امکان نمایش دستگاههای تردد شمار در سطح جاده‌ها

در این بخش از امکانات اپلیکیشن ۱۴۱ کاربر می‌تواند اطلاعات جالبی از جاده‌های کشور کسب کند. در این بخش سرعت میانگین رفت و آمد در جاده‌ها نمایش داده شده و وضعیت ترافیک در آن جاده نیز اعلام می‌شود. به طور مثال اعلام می‌شود که میانگین سرعت در اتوبان قزوین ۱۰۱ کیلومتر در ساعت بوده و وضعیت ترافیک نیز روان است. کاربر با استفاده از این قابلیت می‌تواند تصمیم خود را برای انتخاب مسیر به صورت بهتری اتخاذ کند.امکان نمایش وضعیت آب و هوا

یکی از امکانات دیگر اپلیکیشن ۱۴۱ امکان مشاهده آب و هوا است. البته امکانات موجود در این بخش کامل نیست ولی به دلیل اینکه بسیاری از امکانات و ابزارهای تصمیم‌گیری برای سفر در این اپلیکیشن وجود دارد، نمایش وضعیت آب و هوا چیزی است که به تصمیم‌گیری کاربر کمک می‌کند.امکان نمایش اطلاعات تصادفات جاده‌ای

یکی دیگر از امکانات خوب در این اپلیکیشن امکان مشاهده جاده‌هایی است که در آنها تصادفی رخ داده است. طبیعتا وجود تصادف باعث کندی حرکت شده و مسافری که برای رسیدن به مقصد عجله دارد، می‌تواند از مسیر دیگری تردد کند.

امکان نمایش اطلاعات کارگاههای جاده‌ای و پیش‌بینی کندی سرعت!

بسیاری از جاده‌های ایرانی به طرز عجیبی همیشه در دست تعمیر هستند ! اگر می‌خواهید بابت کندی حرکت در این مسیرهای در دست تعمیر غافلگیر نشوید، می‌توانید از این بخش اپلیکیشن ۱۴۱ استفاده کنید.امکان نمایش اطلاعات انسدادهای جاده‌ای

یکی دیگر از بخش‌های خوب اپلیکیشن ۱۴۱ بخش انسدادهای جاده ایست که کاربران می‌توانند قبل از سفر، جاده‌های بسته شده را بشناسند و برای صرفه‌جویی در وقت، از این مسیرها تردد نکنند. انسدادهای نمایش داده شده دلایل مختلف مانند برف و کولاک، تعمیرات جاده‌ای و … است که طبیعتا در کشور ما سابقه داشته و در آینده نیز روی خواهد داد.

امکان نمایش مجتمع‌های خدمات رفاهی و پمپ بنزین‌ها

یکی دیگر از امکانات اپلیکیشن ۱۴۱ امکان نمایش مجتمع‌های خدمات رفاهی است که کاربر می‌تواند در آنها هم به استراحت بپردازد و هم اینکه سوختگیری مجدد برای خودروی خودش داشته باشد.امکان نمایش مساجد و نمازخانه‌ها و راهدارخانه‌ها

یکی از بخش‌های خوب اپلیکیشن ۱۴۱، امکان نمایش نمازخانه‌ها و مساجد بین‌راهی است که به کاربران مسلمان ایرانی امکان می‌دهد برای انجام فرائض دینی خود برنامه‌ریزی کنند. دلیل جداسازی این بخش از بخش مجتمع‌های رفاهی نیز، به دلیل مساجد و نمازخانه‌های مستقلی است که معمولا در مسیرها ساخته شده است و امکانات خاصی جز سرویس بهداشتی و مکان مسجد ندارند. همچنین امکان مشاهده راهدارخانه‌ها که فرشتگان نجات جاده‌ای هستند از دیگر امکانات اپ ۱۴۱ است.

امکان نمایش اطلاعات بیمارستانها و مجتمع های خدمات درمانی و اورژانس‌های بین راهی

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قطعا یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید در طی سفر اطلاعاتی از آنها داشته باشیم. در این اپلیکیشن امکان مشاهده نزدیک‌ترین مراکز درمانی وجود داشته تا راننده در صورت نیاز به این خدمات، بتواند در اسرع وقت خود را به آنها برساند. همچنین قابلیت مشاهده اورژانس‌های موجود در جاده از دیگر قابلیت‌های اپ ۱۴۱ است.


امکان نمایش اطلاعات تعمیرگاه‌ها، پولتان را دور نریزید!

یکی از معضلات رانندگان ایرانی عدم آشنایی کافی به امکانات مسیر است که منجر به هزینه‌های گزافی برای آنها می‌شود. یکی از امکانات مسیرهای بین شهری کشور، وجود تعمیرگاههایی است که به صورت رسمی به مردم خدمات ارائه میدهند. با استفاده از اپلیکیشن ۱۴۱ می‌توانید از این مراکز و محلشان مطلع شوید.

امکان نمایش اطلاعات اماکن رسمی اسکان؛ نجات در وقت اضافه!

اگر به شهر غریبی سفر می‌کنید و یا در بین راه مانده‌اید، می‌توانید از این بخش اپلیکیشن ۱۴۱ استفاده کرده و نزدیکترین مراکز اسکان را پیدا کنید و پناهگاهی برای خود و خانواده‌تان داشته باشید.

جمع بندی

به طور کلی این امکانات  در کنار سایر  امکاناتی که از آنها نام نبردیم باعث شده اپلیکیشن همراه ۱۴۱ به یک اپلیکیشن بسیار جامع و کامل تبدیل شود که بسیاری از نیازهای کاربران در حین سفر را مرتفع کند.

 

 

 

بیشتر بخوانید:

نوشته بررسی اپلیکیشن ۱۴۱؛ یک پیشگوی بی نظیر برای سفر! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *