خانه / دنیای خودرو / با دومین سوپر اسپرت هندی آشنا شوید
کاکوفایل

با دومین سوپر اسپرت هندی آشنا شوید

هندی‌ها در سال ۲۰۱۵  به‌جمع سوپراسپرت‌سازان دنیا پیوستند و اکنون دومین مدل از سوپراسپرت‌های این شرکت، معرفی شده است. بعد از عرضه سوپراسپرت آوانتی، شرکت هندی دی‌سی دومین خودروی خود را با نام TCA روانه بازار خواهد کرد. TCA از اسامی متریال‌های تیتانیوم، کربن و آلومینیوم گرفته شده و نمایشگاه دهلی ۲۰۱۸ محل رویارویی مردم با این خودرو بوده است.

شرکت هندی DC قصد دارد تنها ۲۹۹ دستگاه از این خودرو را تولید کند که حدود ۶۰ دستگاه آن به‌ فروش رفته است. از لحاظ فنی اوضاع در محصول دوم شرکت هندی دی‌سی بهتر شده و آنها به‌جای پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر در TCA از یک موتور ۶ سیلندر ۳.۸ لیتری بهره گرفته‌اند که توانایی تولید ۳۲۰ اسب بخار قدرت را دارد.

برای سیستم انتقال قدرت TCA تنها یک گزینه درنظر گرفته شده است در حالی که در مدل قبل امکان انتخاب ۲ مدل گیربکس وجود داشت. شرکت هندی دی‌سی از گیربکس ۶ سرعته‌ اتوماتیک در این خودرو بهره گرفته است. بر اساس اظهارات کمپانی DC سوپراسپرت TCA تنها ۴.۵ ثانیه زمان نیاز دارد تا از شتاب صفر به ۱۰۰ برسد. شرایط این خودرو نسبت به مدل قبلی بسیار بهتر شده و شاید با ارفاق بتوان نام سوپراسپرت را برای این خودرو برگزید.

بنابراعلام تیم طراحی دی‌سی از خودروهای معروف دنیا مانند لافراری و پاگانی زوندا در طراحی این خودرو الهام گرفته شده است. اگرچه طراحی این خودرو بسیار شبیه به مدل Zenvo ST1  است اما می‌توان گفت که DC در طراحی مدل جدید بسیار نسبت به قبل بهتر و حرفه‌ای‌تر عمل کرده است و آینده روشنی را در محصولات این کمپانی دید. کمپانی DCبرای محصول جدید خود قیمت تقریبی ۶۱ هزار دلار در نظر گرفته است.

نوشته با دومین سوپر اسپرت هندی آشنا شوید اولین بار در چرخان پدیدار شد.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *