خانه / دنیای خودرو / ایمنی شگفت انگیز ولوو XC60 در تست تصادف + ویدیو
کاکوفایل

ایمنی شگفت انگیز ولوو XC60 در تست تصادف + ویدیو

ایمنی شگفت انگیز ولوو XC60 در تست تصادف + ویدیو

کمپانی ولوو همواره به تولید خودروهای ایمن شهرت داشته و محصولات آن همیشه در کلاس خود جزو امن ترین ها بوده اند. این خودروساز سوئدی سال گذشته و در نمایشگاه خودروی ژنو از نسل دوم شاسی بلند XC60 رونمایی کرد. به گزارش دیجیاتو طبق انتظار و همانند سایر تولیدات ولوو، XC60 نیز در تست های تصادف عالی ظاهر شده و امتیازهای بسیار مناسبی را کسب کرده است.

ایمنی شگفت انگیز ولوو XC60 در تست تصادف + ویدیو

بر اساس گزارشی که موسسه یورو انکپ منتشر نموده، این شاسی بلند کامپکت ایمن ترین خودرویی است که در سال ۲۰۱۷ مورد ارزیابی قرار گرفته است. در بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال، XC60 با کسب امتیاز ۹۸ درصد عملکرد خارق العاده ای داشته و در بخش تجهیزات کمکی ایمنی با ۹۵ درصد جلوتر از از همه شاسی بلندها قرار گرفته است. جالب است بدانید در این بخش نزدیک ترین تعقیب کننده در کلاس خودروهای “آفرود بزرگ”، ۲۰ درصد اختلاف امتیاز با XC60 دارد.

ایمنی شگفت انگیز ولوو XC60 در تست تصادف + ویدیو

ولوو در ساخت XC60 تاکید ویژه ای بر روی بکارگیری انواع تکنولوژی ها داشته، طوری که عملکرد ترمز اضطراری این خودرو در نوع خود بهترین بوده است؛ البته هم خانواده هایی مثل سدان S90 و نسخه استیشن آن یعنی V90 نیز عملکرد مشابهی به نمایش گذاشته اند.

ایمنی شگفت انگیز ولوو XC60 در تست تصادف + ویدیو

آقای Malin Ekholm معاون ارشد مرکز ایمنی ولوو در این باره گفته:
XC60 جدید یکی از ایمن ترین خودروهای تاریخ ولوو به شمار می رود. این خودرو به انبوهی از تکنولوژی ها و سیستم های کمکی جدید برای راننده مجهز شده تا از سرنشینان در برابر سایر استفاده کنندگان از معابر عمومی و همچنین از عابرین و دوچرخه سواران محافظت کند. ما خوشحالیم که تعهدمان نسبت به تجهیزات ایمنی جدید مورد توجه یورو انکپ قرار گرفته و یکی از جوایز “بهترین در کلاس” به محصولی از ولوو رسیده است.
در کنار XC60، یورو انکپ فولکس واگن آرتئون، T-Roc، پولو، سوبار ایمپرزا و XV و اوپل کراس لند را در کلاس های مختلف به عنوان ایمن ترین خودروها برگزیده است.

ایمنی شگفت انگیز ولوو XC60 در تست تصادف + ویدیو

همانطور که مشاهده می کنید محصولات فولکس واگن نیز در سال ۲۰۱۷ بسیار خوش درخشیده اند، اتفاقی که شاید نشانه هایی از عزم این کمپانی آلمانی برای بازگشتی قدرتمندانه بعد از رسوایی Dieselgate داشته باشد.
ناگفته نماند فاکتور ایمنی آنقدر مورد توجه ولوو قرار گرفته که مقامات این کمپانی سوئدی گفته اند “از سال ۲۰۲۰ نباید هیچ شخصی در یک اتومبیل جدید ساخت ولوو نباید کشته شده یه صدمه جدی ببیند.”
در پایان می‌توانید ویدئوی تست‌ تصادف ولوو XC60 را تماشا کنید.

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *