خانه / دنیای خودرو / ایرتویا دوباره جایزه رضایتمندی مشتریان تویوتا را از آن خود کرد
کاکوفایل

ایرتویا دوباره جایزه رضایتمندی مشتریان تویوتا را از آن خود کرد

ایرتویا دوباره جایزه رضایتمندی مشتریان تویوتا را از آن خود کرد
صبح امروز در شرکت ایرتویا کنفرانس خبری برگزار شد که بیشتر مباحث مطرح شده مربوط به خدمات پس از فروش خودروها بود. در این مراسم فرزاد صالحی، معاون بازاریابی ایرتویا و هادی سرهنگی، معاون خدمات پس از فروش ایرتویا به نمایندگی از شرکت در این نشست خبری حضور داشتند.

در ابتدای مراسم اعلام شد که ایرتویا برای هفتمین دوره پیا پی توانسته است که تندیس رضایت مندی مشتریان تویوتا را به خود اختصاص دهد. این تندیس به خاطر عملکرد ایرتویا در سال ۲۰۱۶ از طرف کمپانی مادر به طرف ایرانی اهدا شده است. همچنین در سال ۹۵ هم ایرتویا به عنوان شرکت برتر در جلب رضایت مشتری از طرف ISQI معرفی شده است که این مقام هم برای سومین سال پیاپی تکرار می شود.
فرزاد صالحی در ابتدای صحبت ها اعلام کرد که در ماه مبارک رمضان، شرایط فروش جدیدی برای فروش نقدی پریوس ایجاد شده است که مالکان طی دو سال اول یا ۴۰ هزار کیلومتر پیمایش، برای انجام سرویس های دوره ای نیاز به پرداخت هیچ وجهی ندارند. این خدمت علاوه بر گارانتی پنج ساله و گارانتی ۷ ساله باتری خودرو است. صالحی در ادامه افزود:« ایرتویا در سال ۹۵ بیش از ۸۰% از خودروهای تویوتا و لکسوس وارد شده به کشور را عرضه کرده است».
در این مراسم، خبرنگار اسب بخار از معاون خدمات پس از فروش ایرتویا در خصوص قیمت قطعات این سوال را پرسید: « با توجه به اینکه از بهمن ۹۵ قیمت تمام شده قطعات تویوتا و لکسوس برای واردکنندگان متفرقه و قطعه فروشان افزایش پیدا کرده است، آیا این تغییر صعودی در بهای قطعات ایرتویا هم اتفاق افتاده است؟»
ایرتویا دوباره جایزه رضایتمندی مشتریان تویوتا را از آن خود کرد
سرهنگی در پاسخ به این سوال گفت: «وقتی به نمودار نقطه به نقطه بهای قطعات ایرتویا در سال ۹۵ نگاه می کنیم، ۱۳ الی ۱۵ در صد هم کاهش قیمت داشته ایم. در سال گذشته ایرتویا به خاطر تغییر منابع تامین قطعه خود توانست قیمت قطعات مصرفی خودروهای تویوتا را کاهش دهد و از طرفی حجم بالای خرید، قیمت تمام شده را برای ما کمتر از واردکنندگان شخصی کرده است. واردکنندگان شخصی قطعه با توجه به اینکه این روزها حجم کمتری نسبت به گذشته را به بازار عرضه می کنند، بدیهی است که نمی توانند از تخفیف های سابق از منابع فروش قطعه در خارج کشور استفاده کنند و این دلیلی شده تا در حال حاضر بهای تمام شده قطعات برای مصرف کننده در ایرتویا کمتر از خرید از از بازار آزاد باشد».
همچنین در خصوص میزان موجودی انبار قطعات ایرتویا اعلام شد که با در نظر گیری سه سطح موجود قطعات، ایرتویا به صورت میانگین ۸۸% از قطعات لازم خودروها را در انبار دارد و در صورت نبود قطعه ای خاص حداکثر طی ۱۰ روز آن را در انبار خود موجود می کند. سرهنگی اعلام کرد:«تامین قطعات خاص خودروهایی با عمر بیش از ۱۰ سال است که کمی زمان می برد».
در این نشست خبری اعلام شد که در حال حاضر ایرتویا ۳۰ نمایندگی فعال در سطح کشور دارد که تا پایان سال تعداد آن ها به ۴۶ مرکز می رسد.
در این مراسم از مسئولین ایرتویا سوال شد که استقبال مردم از خودروهای هیبریدی مخصوصا پریوس چگونه بوده است و در پاسخ اعلام شد که آمار واردات این خودرو به نسبت بسیاری از رقبای هم قیمت در بازار ایران بیشتر بوده است. از طرفی سابقه ۷ ساله ایرتویا در تعمیر و نگهداری خودروهای هیبریدی این اطمینان را به مشتریان داده که در صورت خرید این خودرو در آینده مشکلی نخواهند داشت. پریوس به عنوان محبوب ترین خودرو هیبریدی جهان شناخته می شود که عمر حداقلی باتری های آن بین ۱۰ تا ۱۵ سال اعلام می شود. ایرتویا هم برای این خودرو گارانتی ۷ ساله باتری را در نظر گرفته است که در صورت بروز مشکل، باتری به طور کامل تعویض می شود.
سرهنگی در ادامه افزود: « تا دو ماه آینده طرح نانوتَگ قطعات تویوتا تکمیل می شود. با این طرح می توان قطعات اصل را از تقلبی تشخیص داد. ویژگی نانوتگ این است که مشتریان می توانند از گارانتی شش ماه یا ۱۰ هزار کیلومتر قطعات خودرو هم استفاده کنند».
همچنین در این برنامه توصیه ای هم برای دارندگان لکسوس NX200t گفته شد. هادی سرهنگی اعلام کرد که با توجه به فناوری توربو این خودرو، روغن موتور مخصوص و متفاوتی از سایر محصولات تویوتا برای آن استفاده می شود. این روزها برخی مالکان NX200t از روغن استاندارد استفاده نمی کنند و بدیهی است که با این کار استهلاک خودروی خود را افزایش می دهند.

گروه مستند اسب بخار

عکس ها: عرفان حمیدی

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *