خانه / تکنولوژی / اکسپریا ایکس زد ۴ با نسبت تصویر ۲۱:۹ برای نمایشگر ۲۴۰ هرتز ۶.۵ اینچی و باتری ۴۲۰۰ میلی آمپری گزارش شد
کاکوفایل

اکسپریا ایکس زد ۴ با نسبت تصویر ۲۱:۹ برای نمایشگر ۲۴۰ هرتز ۶.۵ اینچی و باتری ۴۲۰۰ میلی آمپری گزارش شد

اکسپریا ایکس زد ۴ (Xperia XZ4) این روزها شایعاتی متعدد دارد. از اولین دوربین سه گانه سونی تا قاب آن که لو رفت و بلندگو روی لبه پایین دستگاه را نشان داد. امروز اما شایعه بسیار هیجان‌انگیزتری منتشر شده که می گوید اکسپریا ایکس زد ۴ با نسبت تصویر ۲۱:۹ برای نمایشگر ۲۴۰ هرتز ۶.۵ اینچی و باتری ۴۲۰۰ میلی آمپری ارایه می شود! در ادامه به ترنجی همراه باشید.

شرکت های اصیل دید خود را دارند و سونی یکی از اصلی ترین شرکت های فعال در زمینه دنیای موبایل است. هر چند این روزها حال و روز خوشی نداشته باشد اما این دلیل نمی‌شود که مانند نوکیا این روزها یا دیگر برند ها تبدیل به یک دنباله رو شود تا بازار را به دست آورد. البته که باید مدیر های آن را بابت عملکرد ضعیف سرزنش کرد اما یکسری ایراد ها همیشه بوده که در موبایل های آنها به سختی اصلاح می شود.

نمایشگر دارای بریدگی یا همان ناچ این روزها الگوی اکثر تولید کننده های اندرویدی است. سونی اما به نظر می‌رسد که برای سال ۲۰۱۹ برنامه جدیدی دارد. این شرکت ژاپنی ترجیح داده تا نسبت به نمایشگر موبایل های سال ۲۰۱۹ خود را برابر با ۲۱:۹ در نظر بگیرد.

نسبت تصویر ۲۱:۹ برای نمایشگر موبایل های ۲۰۱۹ سونی

حتماً رندر اکسپریا ایکس ای ۳ و اکسپریا ایکس ای ۳ اولترا را به یاد دارید. در آنها اشاره کردیم که نسبت تصویر نمایشگر خیلی بیشتر است نسبت رایج این روزها یعنی ۱۸:۹ است. برخی تصور می کردند که این یک اشتباه در رندرینگ این دو دستگاه است. از آنجا که منبع منتشر کننده این رندرها بسیار دقت بالایی دارد نمی‌توان این احتمال را در نظر گرفت.

امروز در شایعه که از یک منبع ژاپنی منتشر شده است، نسبت تصویر ۲۱:۹ برای نمایشگر اکسپریا ایکس زد ۴ (Xperia XZ4) گزارش می شود. این یعنی رندرهای XA3 و XA3 Ultra هم همین است و این دید کلی سونی برای سال ۲۰۱۹ خواهد بود. نظر شخصی من درباره این نسبت تصویر مثبت نیست. هرچند این نسبت تصویر برای تماشای فیلم‌های سینمایی بسیار ایده‌آل است اما برای دیگر استفاده ها شاید خیلی جذاب نباشد.

اکسپریا ایکس زد ۴

اکسپریا ایکس زد ۴

اکسپریا ایکس ای ۳ و اکسپریا ایکس ای ۳ اولترا

اکسپریا ایکس ای ۳ و اکسپریا ایکس ای ۳ اولترا

موضوع حائز اهمیت دیگر درباره نمایشگر اکسپریا ایکس زد ۴ را می توان در فرکانس ۲۴۰ هرتز که برای آن شایعه شده است دانست. تاکنون بالاترین فرکانس نمایشگر موبایل ۱۲۰ هرتز بوده است. سونی در پرچمداران قبلی خود از نمایشگر ۱۲۰ هرتز استفاده کرده بود که البته این ویژگی در آنها فعال نبود. شاید اینطوری بتوان نتیجه گرفت که این پنل ۲۴۰ هرتز با خروجی ۱۲۰ هرتز برای کاربر ارائه می‌شود. اگر شاهد چنین اتفاقی باشیم سونی اولین شرکتی است که پس از موبایل مخصوص بازی ریزرفون این ویژگی را در موبایل عادی خود استفاده کرده و این تحسین برانگیز است.

اندازه نمایشگر اکسپریا ایکس زد ۴ برابر ۶.۵ اینچ است

همچنین گفته می‌شود که اندازه نمایشگر اکسپریا ایکس زد ۴ برابر ۶.۵ اینچ است که این بزرگ‌ترین اکسپریا تولید شده توسط سونی خواهد بود. اما شاید بپرسید که برای این نمایشگر بزرگ چه حجم باتری در نظر گرفته شده است؟ شایعه باتری ۴۲۰۰ میلی آمپری برای اکسپریا ایکس زد ۴ می تواند کاملا دلگرم کننده باشد.

اگر تمام اتفاق‌هایی که در این شایعه عنوان شده است را در کنار هم بگذارید اکسپریا ایکس زد ۴ به نوعی دستگاهی ویژه برای بازی و سرگرمی به شمار می رود که این یکی از شعارهای همیشگی سونی بوده است. البته اینکه بلندگوی استریو همسان از جلو دستگاه جابه‌جا شده و به لب پایین منتقل گشته می‌تواند در تجربی بهتر برای یک موبایل متمرکز بر بازی تاثیر منفی بگذارد.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید اکسپریا ایکس زد ۴ با هم این شایعات عنوان شده طراحی شده و ارائه می شود؟

درباره ی 2po

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *